U-17 Türkiye Şampiyonası Başlıyor

Ekleme Tarihi 16.3.2012

2011-2012 sezonu U-17 Türkiye Şampiyonası maçları, 68 ilden 118 takımın katılımı ile 29 Mart 2012 tarihinde oynanacak maçlarla başlayacak.

Şampiyonanın 1. Kademesi, 6'şar takımlı 19 grupta 29 Mart  - 01 Nisan 2012 tarihlerinde ve 4'er takımlı 1 grupta 30 Mart  - 1 Nisan 2012 tarihlerinde İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Çanakkale, Eskişehir, Yalova, Kütahya, Uşak, Denizli, Mersin, Hatay, Kayseri, Şanlıurfa, Siirt, Erzincan, Sivas, Giresun, Ordu, Bolu ve Zonguldak olmak üzere toplam 20 grup merkezinde oynanacak.

İkinci Kademe müsabakaları grup birincisi olan 20 takımın katılımıyla 4 grup merkezinde, final müsabakaları ise ikinci kademe grup birincisi olan 4 takımının katılımıyla oynanarak 2011-2012 sezonu U17 Türkiye Şampiyonu belirlenecek.
 
 
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
2011 - 2012 SEZONU
                                 U 17 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1.KADEME STATÜSÜ
 
1-      2011 - 2012 Sezonu U 17 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları 68 ilden 118 takımın katılımı ile yapılacaktır.
 
2-      Birinci Kademe Müsabakaları tarafsız grup merkezlerinde 6’şar takımlı 19 grup ve 4’er takımlı 1 grup olmak üzere toplam 20 grupta ekli tabloda belirtilen tarihlerde oynanacaktır.
 
-İkinci Kademe müsabakaları, Birinci Kademede grup birincisi olan 20 takımın katılımıyla 6’şar takımlı 2 ve 4’er takımlı 2 grupta yapılacaktır.
 
 Final müsabakaları ise İkinci Kademede grup birincisi olan 4 takımın katılımıyla eleme usulü yapılacaktır. 
 
3-      Birinci Kademe müsabakalarına katılan her takımımıza Federasyonumuzca 1.000 TL tutarında katkı payı verilecektir. Katkı payları, takımlar müsabakalardan sonra Ek:1’de örneği görülen dilekçelerini Futbol Federasyonuna gönderdikten sonra kulüp adına açılmış olan banka hesaplarına gönderilecektir. Kulüpler katkı payı ücretlerini en geç 31 Ağustos 2012 tarihine kadar alacaklardır. Bu tarihe kadar katkı payı dilekçelerini gönderip paralarını talep etmeyen kulüplere bu tarihten sonra ödeme yapılmayacaktır.
 
Müsabakalara gelmeyen, müsabakaları tamamlanmadan grup merkezinden ayrılan, sahte sporcu oynattığı tespit edilen, anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce tespit edilen ve müsabakalarda olay çıkartan takımlara katkı payları ödenmeyecektir.
 
6 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNDE KURA ÇEKİMİ
 
   4- Altı takımlı grup merkezlerinde takımlar 3’er takımlı 2 gruba ayrılacak öncelikle aynı ilden 2’şer takımla katılan takımların (A ve B) gruplarında ayrı ayrı yer almaları için kura çekimi yapılacak. Daha sonra gruplara tek takımla katılan illerin takımlarının (A ve B) gruplarının hangisinde yer alacağının kura çekimi yapıldıktan sonra müsabakalar, aşağıda yazılı fikstüre göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynanacaktır.
 
3’lü Grupların Müsabaka Fikstürü
3’lü grupta yer alan takımlar kura ile 1, 2,  3 numaraları çekerler.          
 
            1. MÜSABAKA                      2. MÜSABAKA                       3. MÜSABAKA
 
                         1 – 2                                        3 – 1                                       2 – 3
- Birinci müsabakanın berabere bitmesi halinde yukarıda yazılı fikstür aynen uygulanacaktır.
 
- Birinci müsabaka berabere bitmez ise, ikinci müsabaka birinci müsabakanın mağlubu ile      (BAY) kalan takım arasında oynanır.
 
-          Üçüncü müsabaka, birinci müsabakanın galibi ile (BAY) kalan takım arasında oynanacaktır.
-          Üç gün tek devreli ligve puan usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda (A ve B) gruplarında birinci olacak iki takım ertesi gün eleme usulüne göre bir müsabaka oynayacaklar ve müsabakanın normal süresinin beraberlikle bitmesi halinde müsabaka 10’ar dakikalık iki devre halinde uzatılacak uzatma süresinde de beraberlik bozulmazsa penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir.
 
6 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNE BİR TAKIM
KATILMADIĞI TAKDİRDE KURA ÇEKİMİ
 
5- Altı takımlı grup merkezlerinde müsabakalara bir takım katılmadığı takdirde veya 5 takımlı grup merkezinde takımlar ( A ve B) grubu olmak üzere 2 ve 3’er takımlı iki gruba ayrılır. 2 takımlı grupta yer alan takımlara eleme usulüne göre iki müsabaka yaptırılacak olup her iki müsabaka sonunda eşitlik halinde ikinci maçın sonunda müsabaka 10 dakikadan iki devre halinde uzatmaya gidilir. Kazanan takımın belli olmaması halinde seri penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir. 3 takımlı grupta yer alan takımlar 3’lü grupların müsabaka fikstürüne göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynayacakları müsabakalar sonucunda    (A ve B) grubunda birinciliği elde edecek iki takım ertesi gün eleme usulüne göre bir müsabaka oynayacaklar ve müsabaka sonucunda netice alınamaması halinde müsabaka 10’ar dakikadan iki devre halinde uzatmaya gidilecek. Kazanan takımın belli olmaması halinde penaltı atışları ile kazanan takım grup birincisi olacaktır.
 
4 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNDE KURA ÇEKİMİ
 
    4 takımlı grupta yer alan 4 takım kura ile 1, 2, 3, 4 numaraları çekerler. 4’lü grupta aynı il’den iki takım yer alıyorsa, bu ilin takımları müsabakalarını birinci gün oynayacak şekilde (1 – 4) veya (2 – 3) kuralarını çekerler.
 
            1. GÜN                                   2. GÜN                                   3. GÜN
            1 – 4                                       4 – 2                                       1 – 2
            2 – 3                                       3 – 1                                       3 – 4
 
     4 takımlı grup merkezlerine bir takım katılmadığı takdirde, 3 takımlı grupların müsabaka fikstürü uygulanacaktır.
 
6- U 17 Türkiye Birinciliği müsabakalarında 1995 ve daha sonra doğmuş olan futbolcular oynayabilirler.  Profesyonel takımı olan kulüplerin yaşları uygun profesyonel futbolcuları müsabakalarda oynayabilir.
 
7- Müsabakaların süresi 2 x 40 = 80 dakika olup müsabakalar 2011-2012 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar Kitabında belirtilen esaslara göre oynanacaktır.
 
8- PUANLARI EŞİT OLAN TAKIMLARIN DERECELERİNİN BELİRLENMESİ:
Futbol Müsabaka Talimatı’nın 9. Maddesine göre İllerde oynanacak Amatör lig futbol  müsabakalarında ve Türkiye Birinciliğine varan müsabakalarda takımların puanlarının eşitliği halinde, dereceleri aşağıda belirtilen esaslara göre saptanacaktır.
 
Genel puantajda puanları eşit olan takımların; .
a)      Aynı puana sahip takım sayısı iki ise;
 
I.        Önce bu iki takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne bakılır.
 
II.      Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına bakılır. (kendi aralarındaki maçlarda atılan gollerde eşitlik varsa,  deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.)
 
III.    Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol eşitliği devam ediyorsa, genel puantajdaki gol averajına bakılır.
 
IV.   Takımların gol averajları da eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.
 
V.     Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.
 
VI.   Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maçlı eleme usulü uygulanacak bir müsabaka neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.
 
b)     Aynı puana sahip takım sayısı üç veya daha fazla ise;
 
I.        Bu takımların birbirleriyle oynadıkları müsabaka sonuçlarına göre yapılan puan cetveli ile kesin sonuç belirlenir. (Puan cetvelinde eşit puanlı iki veya daha fazla takım arasında oynanan müsabaka sonuçlarına tekrar bakılmaz. )
 
II.                  Önce bu puan cetvelinde takımlar arasında puan üstünlüğüne bakılır.
 
III.    Puan cetvelinde puan eşitliği varsa I.bentte belirtilen puan cetvelindeki gol averajına bakılır.
 
IV.                Gol averajı da eşit ise daha fazla gol atan takıma bakılır.
 
V.     Bütün bu şartlara rağmen takımların puanları ile attıkları ve yedikleri gol sayıları eşit ise genel puan cetvelindeki averaja bakılır.
 
VI.                Genel puan cetvelindeki averajlar eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.
 
VII.      Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.
 
VIII.    Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maç eleme usulü müsabakaları neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.
 
 9- Müsabakalarda Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2011 – 2012 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.
         
            10- Grup Müsabakalarında Futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı veya pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Grup müsabakalarının sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans ve itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu itiraz karara bağlanır.
 
 
    11-Müsabakaya katılan tüm takımlar Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerinden temin edecekleri Yönetici, antrenör ve futbolcu bilgilerini içeren BİLGİ FORMU’nu iki nüsha olarak doldurarak bağlı oldukları Bölge Müdürlüğüne onaylattıracaklardır. Kulüpler onaylattıkları sporcu bilgi formlarının bir nüshasını bağlı oldukları Bölge Müdürlüklerine, bir nüshasını da lisanslarla birlikte grup müsabakasını oynayacakları birinci kademe müsabakalarının teknik toplantısında Federasyon Temsilcilerine vereceklerdir.
 
  12-Hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular idari tedbirli olup haklarında gerekli işlem yapılmak üzere bilahare Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler. Müsabakalarda oyun kurallarının ihlali nedeniyle hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen futbolcularla, iki sarı kartlık eylemi nedeniyle oyundan ihraç edildiği hakem raporunda yazılı olan futbolcular ihraç edildikleri müsabakadan sonraki ilk resmi maçtan sonra takımlarında oynayabilirler. Bu durum Federasyon Temsilcisi tarafından ilgili kulüplere yazılı olarak bildirilir.
 
       13-Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri nedeniyle yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Federasyon Temsilcileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilirler.
 
 14-Grup müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, grup merkezinde kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce karara bağlanan, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takım hakkında Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl U 17 Türkiye Şampiyonasına katılamazlar.
 
              (Mazeretleri nedeniyle grup müsabakalarına katılamayacağını bildiren ve bu  mazeretleri Federasyonca uygun görülen takımlar hariç)
 
  15-Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda,bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcileri tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır.
 
 16- Müsabakalara katılan takımlar yapacakları itirazlar için Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince 200 TL. depozitoyu süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası A.Ş 1.Levent Ticari Şube Müdürlüğü 186-6297253 no.lu hesabına (İBAN NO:TR20 0006 2000 1860 297253) yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.
 
17-  Müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımının bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisansta tahrifat yapıldığına v.b. konularda bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan          200 TL.’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.
        
Örneğin; 3 futbolcu için itiraz yapan takım 200 TL x 3 = 600 TL. depozito yatıracaktır.
 
 18- Müsabakaların çim, sentetik yüzeyli çim ve toprak sahalarda oynanabileceği göz önüne alınarak takımların her türlü saha içinde uygun ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.
     
Müsabakalarda her iki takım birbirinden farklı renk veya dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.
 
    19- U 17 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında görevlendirilecek Hakem ve Gözlemcilere ödenecek ücretler;
 
       HAKEM                                44 TL
       YARDIMCI HAKEM              28 TL
       GÖZLEMCİ                          22 TL
 
         Hakem-Gözlemci ücretleri afys sistemi üzerinden Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ödenecektir.
      
    20-Müsabakalarda görevlendirilecek personel ücretleri Türkiye Futbol Federasyonunca ödenir.   Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık Görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Görevli personel sayısı Federasyon Temsilcisi dahil 11’i geçemez.
                                                                                                                     
 
 
 …TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ ….
 
 
 
 
EK: 1
 
 
(……………………………………………..)
Kulüp Adı
 
 
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
(Amatör İşler Müdürlüğüne)
ANKARA
 
 
            2011 – 2012 Sezonu U 17 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe  Müsabakalarına ............................... Grup Merkezinde katıldık.
 
            Kulübümüze verilecek olan 1.000 TL. 1.Kademe Müsabakalarına katılım katkı  payı bedelini kulübümüz adına açılmış olan ............................................ Bankası ..................................... Şubesi ............................. nolu hesaba havale edilmesini arz ederim.
 
            Saygılarımızla.
 
                                                                                                          Kulüp Yetkilisi
                                                                                     Adı - Soyadı
                                                                                                               Görevi
                                                                                                       Tarih-Kaşe-İmza
 
 
NOT:Bu dilekçe spor kulübünün başlıklı kağıdına yazılacaktır. Banka hesap numarası kesinlikle kulüp adına açılmış olmalıdır.
Amatör İşler Müdürlüğü Fax: 0 312 473 46 20    
 
 
 
 
 
GRUP
NO
 
GRUP MERKEZİ
VE
TARİHLERİ
2011 – 2012 SEZONU TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
NIKE PREMİER CUP U 17 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1. KADEME MÜSABAKALARI
GRUP MERKEZLERİ, TARİHLERİ, KATILAN İLLER VE TAKIMLAR
 
 
1
 
       İSTANBUL
30 MART – 1 NİS. 2012
 
 
İSTANBUL
 
 
İSTANBUL
 
 
İSTANBUL
 
 
İSTANBUL
 
 
-
 
 
-
 
 
2
 
KIRKLARELİ
29 MART – 1 NİS. 2012
 
İSTANBUL
 
 
İSTANBUL
 
 
KOCAELİ
 
 
KOCAELİ
 
 
TEKİRDAĞ
 
 
EDİRNE
 
 
 
3
 
KOCAELİ
29 MART – 1 NİS. 2012
 
 
İSTANBUL
 
 
İSTANBUL
 
 
BURSA
 
 
BURSA
 
 
ZONGULDAK
 
 
KIRKLARELİ
 
 
4
 
ÇANAKKALE
29 MART – 1 NİS. 2012
 
İSTANBUL
 
 
İSTANBUL
 
 
İZMİR
 
 
İZMİR
 
 
YALOVA
 
 
BALIKESİR
 
 
5
 
ESKİŞEHİR
29 MART – 1 NİS. 2012
 
İSTANBUL
 
 
İSTANBUL
 
 
ANKARA
 
 
ANKARA
 
 
KÜTAHYA
 
 
BİLECİK
 
 
 
6
 
YALOVA
29 MART – 1 NİS. 2012
 
KOCAELİ
 
 
KOCAELİ
 
 
BURSA
 
 
BURSA
 
 
KÜTAHYA
 
 
BALIKESİR
 
 
 
7
 
KÜTAHYA
29 MART – 1 NİS. 2012
 
İZMİR
 
 
İZMİR
 
 
MANİSA
 
 
ÇANAKKALE
 
 
DENİZLİ
 
 
ESKİŞEHİR
 
 
 
8
 
UŞAK
29 MART – 1 NİS. 2012
 
İZMİR
 
 
MANİSA
 
 
MUĞLA
 
 
DENİZLİ
 
 
AYDIN
 
 
AFYON
 
 
9
 
DENİZLİ
29 MART – 1 NİS. 2012
 
MUĞLA
 
 
ANTALYA
 
 
UŞAK
 
 
ISPARTA
 
 
BURDUR
 
 
AYDIN
 
 
10
 
MERSİN
29 MART – 1 NİS. 2012
 
ADANA
 
ADANA
 
KONYA
 
ANTALYA
 
HATAY
 
KARAMAN
                                                                                           
                                                                                  
 
 
GRUP
NO
 
GRUP MERKEZİ
VE
           TARİHLERİ
2011 – 2012 SEZONU NIKE PREMİER CUP U 17 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
1. KADEME MÜSABAKALARI
GRUP MERKEZLERİ, TARİHLERİ, KATILAN İLLER VE TAKIMLAR
 
11
 
HATAY
29 MART – 1 NİS. 2012
 
MERSİN
 
 
MERSİN
 
 
ADANA
 
 
OSMANİYE
 
 
GAZİANTEP
 
 
NİĞDE
 
 
 
12
 
           KAYSERİ
29 MART – 1 NİS. 2012
 
MERSİN
 
 
KONYA
 
 
AKSARAY
 
 
HATAY
 
 
HATAY
 
 
NEVŞEHİR
 
 
 
13
 
        ŞANLIURFA
29 MART – 1 NİS. 2012
 
GAZİANTEP
 
 
KAYSERİ
 
 
ADIYAMAN
 
 
DİYARBAKIR
 
 
MALATYA
 
 
ELAZIĞ
 
 
 
14
 
SİİRT
29 MART – 1 NİS. 2012
 
 
DİYARBAKIR
 
 
BATMAN
 
 
ŞIRNAK
 
 
VAN
 
 
MUŞ
 
 
Ş.URFA
 
 
15
 
       ERZİNCAN
29 MART – 1 NİS. 2012
 
 
ERZURUM
 
 
AĞRI
 
 
TRABZON
 
 
BAYBURT
 
 
SİVAS
 
GÜMÜŞHANE
 
 
16
 
SİVAS
29 MART – 1 NİS. 2012
 
 
KAYSERİ
 
 
K.MARAŞ
 
 
MALATYA
 
 
ERZİNCAN
 
 
YOZGAT
 
 
ÇORUM
 
 
17
 
         GİRESUN
29 MART – 1 NİS. 2012
 
TRABZON
 
 
TRABZON
 
 
 
ARTVİN
 
 
RİZE
 
 
ORDU
 
 
SAMSUN
 
 
18
 
ORDU
29 MART – 1 NİS. 2012
 
 
SAMSUN
 
 
SAMSUN
 
 
RİZE
 
 
GİRESUN
 
 
TOKAT
 
 
ÇORUM
 
 
19
 
 
 
BOLU
29 MART – 1 NİS. 2012
 
ANKARA
 
 
ANKARA
 
 
KIRIKKALE
 
 
DÜZCE
 
 
ZONGULDAK
 
SAKARYA
 
20
 
 
ZONGULDAK
29 MART -1 NİS.2012
 
 
SAKARYA
 
SİNOP
 
BOLU
 
BARTIN
 
 
KASTAMONU
 
ÇANKIRI
         
 

 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.