Yozgat ASKF Tarafından Oluşturulan Hatıra Ormanına Alparslan Bacanlı’nın İsmi Verildi

Ekleme Tarihi 3.6.2019

Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından oluşturulan hatıra ormanına Yozgat’ın yetiştirdiği başarılı sporculardan genç yaşta hayatını kaybeden Alparslan Bacanlı’nın ismi verildi.

Nohutlu tepesinde düzenlenen tören ile oluşturulan hatıra ormanında fidan dikimi yapıldı. Fidan dikim törenine amatör spor camiası, Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak ile şube müdürleri, Alparslan Bacanlı’nın babası Nevzat Bacanlı’da katıldı.

Yaklaşık bin adet tüplü karaçam fidanı Nohutlu tepesinde bulunan hatıra ormanında toprak ile buluşturularak ilk can suyu verildi. Fidan dikim töreni sonrasında konuşan Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hakan Bektaş, Ocak ayında yapılan “Birlik ve Vefa Buluşması “ toplantısında , Amatör Spor Camiası ailesi adına birer tane fidan dikme sözü verdiğini, bu sözünü ise oluşturdukları hatıra ormanı ile tuttuklarını söyledi. Amatör Spor Camiasının hatıra ormanı olacak olan bu ormana Yozgat sporunun tanınmış isimlerinden Alpaslan Bacanlı’nın adını verdiklerini hatırlatan Bektaş, ‘’Alpaslan kardeşimiz Yozgat spor camiası için çok önemli bir isimdi ve erken yaşta aramızdan ayrıldı. Bu nedenle Alpaslan kardeşimizin de adını yaşatmak için hatıra ormanımıza onun adını verdik. Bu mübarek günde onun adını verdiğimiz hatıra ormanına diktiğimiz fidanlar inşallah ileride büyüyecek’’ dedi.

Alpaslan Bacanlı’nın babası Nevzat Bacanlı ise oğlunun adına yapılan hatıra ormanından dolayı çok mutlu olduğunu Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu sayesinde oğlunun adının ölümsüzleştiğini belirterek , "Bu güzel çalışmadan dolayı Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı'na ve Yönetim Kurulu'na teşekkür ederim" dedi.

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.