Zorlukları aştı, madalyalara koştu

Ekleme Tarihi 25.2.2019

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başarılı atleti Akın Özyürek, yaşadığı zorlukları spor tutkusu ile aştı. Babasıyla inşaatlarda çalışan ve bu nedenle zaman zaman antrenmanlara gitmekte zorlanan Özyürek, "Eğer sen bir şeyi istiyorsan, asla imkansız değildir" dedi.

Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok başarı elde eden milli atlet Akın Özyürek, sprintleriyle gösterdiği mücadeleyi pist dışında da sergiledi. Maddi imkansızlıklara karşın pes etmeyen 20 yaşındaki atlet, azmi ve kararlılığıyla şampiyonalarda dereceler aldı. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 6 yıldır formasını giyen başarılı sporcu, antrenör ve kulüp camiasının desteğiyle birlikte geleceğine ışık tuttu.

Spor ile hayatın iç içe olduğunu ve kararlılıkla bir insanın hayatını değiştirebileceğini de söyleyen Özyürek, "Bütün zorluklar aşılabilir, eğer sen bir şeyi istiyorsan kesinlikle imkansız değildir. Ben spora ilk başladığımda antrenmandan sonra evime yürüyerek gittiğimi biliyorum. Ancak hedeflerim doğrultusunda ailemin ve antrenörümün ve Fenerbahçe’nin katkılarıyla kendimi geliştirdim. Bu konuda bazı şeyleri kararlılıkla aştım, herkesin de aşabileceğini düşünüyorum" diye konuştu.

Şu an Uludağ Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünde okuyan ve 200-400 metre koşan Akın Özyürek, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılabilmek için mücadele veriyor.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.