ABDULLAH ALBUNAR

Ekleme Tarihi 21.3.2018

GENEL SEKRETER

1964 yılında Ankara'da doğdu. İlkokulu Kayaş Köşklüdere İlköğretim okulunda, Ortaokulu Kayaş Ortaokulunda, Liseyi Ankara Ticaret Lisesinde okudu.
 
Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü İş İdaresi Lisans mezunu.  İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi "Spor Bilimleri Yönetimi" Bölümünü de 24.07.2017 tarihinde bitirdi.
 
2014 yılında Ankara Gazi Üniversitesi'nde gördüğü eğitim sonrası yapılan sınavlarda başarılı olarak Türkiye Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu'nca BAĞIMSIZ DENETÇİ Ünvanı aldı.

1947 yılında kurulan ve Ankara Amatör Kümede mücadele eden Semt takımlarından, Kayaş Spor Kulübünde lisanslı sporcu olarak futbol oynadı, daha sonra aynı kulüpte uzun yıllar yöneticilik yaptı.
 
Ankara amatör futbolunda rahmetli Coşkun AKAN Başkanlığında oluşan Futbol İl Tertip Komitesinde Komite Üyeliği yaptı.

Ankara’da faaliyet gösteren 265 amatör spor kulübünün üst kuruluşu olan Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 1990 yılından bugüne kadar Yönetim Kurulu üyeliği, Mali Sekreterlik, Genel Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu.

Türkiye Vücut Geliştirme & Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonunda 2008-2010 yılları arasında Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan Vekilliği,
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunda Denetim Kurulu üyeliği,
Türkiye Badminton Federasyonunda Danışma Kurulu üyeliği,
Türkiye Hokey Federasyonunda Merkez Danışma Kurulu üyeliği ve Mali Kurul üyeliği,
Taekwan-Do, Yüzme, Kick Boks, Görme Engelliler, Dans, Vücut Geliştirme ve Fitness gibi Spor Genel Müdürlüğü'ne bağlı bir kısım Spor Federasyonlarının genel kurullarında Divan Başkanlığı, Başkan Yardımcılığı ve Divan Kurulu Üyelikleri yaptı.

 

Türkiye Futbol Federasyonunda amatörler adına, Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK) Üyeliği yaptı.
 
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'nun 21 Ekim 2017 tarihinde yapılan 17. Olağan Genel Kurulu'nda yeniden Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilerek, Konfederasyonun Genel Sekreterlik görevine getirildi.
 
Abdullah ALBUNAR evli ve 3 çocuk babası olup, halen Ankara’ da Serbest MALİ MÜŞAVİRLİK ve BAĞIMSIZ DENETİCİ olarak çalışmaktadır.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.