84. Büyük Atatürk Koşusu'nun Startını Bakan Kasapoğlu Verdi

Ekleme Tarihi 27.12.2019

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100. yıl dönümü dolayısıyla bu yıl 84.'sü gerçekleştirilen koşunun startını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.

Dikmen Keklikpınarı'ndan saat 14.20'de başlayan koşu öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, "Ankara, milli mücadelemizin karargah şehri." dedi.

27 Aralık'ın Ankara için çok önemli bir gün olduğunu belirten Kasapoğlu, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100. yılı. Gazi'nin buraya teşrifi nedeniyle başlatılan koşu, her yıl halkımızın teveccühüne mazhar oluyor. Katılım çok yoğun. Ankara'mızın spora, atletizme ilgisi bizi sevindiriyor." diye konuştu.

Koşunun startına Bakan Kasapoğlu'nun yanı sıra Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Ferhat Türkoğlu  ve Ankara Merkez Komutanı Tuğgeneral Oğuz Tozak katıldı.

Birincilikleri kadınlarda Beşiktaş’tan Semra Karaslan erkeklerde ise Ankara BŞB EGO Spor’dan Etiyopyalı Getaye Gelaw kazandı. Yarışma sonunda dereceye giren sporculara, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen törende ödülleri, Vali Yardımcısı Recep Erkılıç, Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Ferhat Türkoğlu, Ankara Merkez Komutanı Tuğgeneral Oğuz Tozak ile Konfederasyon adına altın ödülleri ise TASKK Genel Sekreteri Abdullah Albunar tarafından verildi.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.