Adana’da Müsabaka Sağlıkçıları Derneği Kuruldu

Ekleme Tarihi 29.11.2018

Adana’da oynanan spor müsabakalarında yaşanan sağlıkçı sorunları ile ilgili ASKF Başkanı Dt. Ahmet Bozan'ın girişimleri sonucu kısa adı MUSADER olan Müsabaka Sağlıkçıları Derneği resmen kuruldu.

Yönetim Kurulunda biri Spor Hekimi diğeri Göğüs Cerrahisi Uzmanı iki doktorun da bulunduğu Müsabaka Sağlıkçıları Derneği Başkanlığını  uzun yıllar profesyonel ve amatör kulüplerde masör olarak görev yapan en son Türkiye Olimpiyatlara Hazırlama Merkezi'nde(TOHM) masör olarak milli takım sporcuları ile ilgili görev alan Ragıp Okur'un yapacağı kurul çalışmalarına ara vermeden başladı. 


Geçtiğimiz günlerde merkeze uzak sahalar ile ilçelerde bulunan sahalarda sağlık sorunlarının giderilmesi için ASKF de düzenlenen ilk yardımcı eğitimi ile ilgili çalışmalara başlanmış, mevcutta bulunan sağlıkçılar ile görüşmeler yapılmıştır.

 
1 Aralık 2018 itibariyle göreve başlayacaklarını belirten MUSADER Başkanı Ragıp Okur:
“Amacımız Adana amatör sporuna hizmet etmek. Bu anlamda müsabakalarda yaşanan sağlıkçı sorunlarını en az seviyeye kadar düşürmek ilerleyen günlerde Adana ASKF ve Sağlık İl Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenecek olan ikinci ilk yardımcı eğitimi semineri ile sayımızı artırarak Adana'da tüm bölgelerinde, ilçelerinde müsabaka sağlıkçılar ile ilgili sorun yaşanmaması için gerekli çalışmaları yaparak, önlemleri almaya çalışacağız. Derneğin kurulması ile ilgili büyük çaba harcayan her konuda bizleri destekleyen ve büyük katkı veren başta Adana ASKF Başkanı Dt. Ahmet Bozan olmak üzere ASKF Yönetim Kurulu'na çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Müsabaka Sağlıkçıları Derneği  (MUSADER) Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

 

Ragıp Okur
Dr Yiğitcan Karanfil
Dr Mustafa Şekeroğlu
Ali Birbiçer
Sait Özcoşkun 
Hüseyin Ayanoğlu
Tuna Alpçoğay

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.