Amasya Suluova Kaymakamlığı’ndan Amatör Spor Kulüplerine Destek

Ekleme Tarihi 3.10.2019

Suluova Kaymakamlığı ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine malzeme desteğinde bulundu.

Suluova Belediye Kültür Merkezindeki törende konuşan Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz, bir milletin ileriye sağlam ve emin şekilde bakmasının gençliğini iyi yetişmesine bağlı olduğunu söyledi.

Dünyanın sanal bir aleme doğru gittiğini ve gençliğin artık oyun ve sporu da sanal alemden yapmaya başladığını ifade eden Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz, “Ama görüyorum ki buradaki gençlerimiz gerçek manada ve sahalarda sportif faaliyetlerde bulunuyor. Bu çok anlamlı ve gelecek adına önemli. Sporda başarılı olunur yada olunmaz. Ama önemli olan gençlerimizin spor yaparak kötü çevre ve alışkanlıklardan kurtularak yeteneklerini geliştirecek olmasıdır. Bu bizi mutlu eder, beklentimiz de budur aslında. Millet ve ülke olarak, eğitimlerinin yanı sıra bu şekilde sportif faaliyetler de bulunan gençlerimizin sayısı arttıkça bizde geleceğe daha güvenle ve ümitle bakacağız. Tüm sporcularımıza başarılar dilerim.”

Amasya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Naci Öztürk ise Suluova Kaymakamlığı ile Amasya ASKF işbirliğinde yapılan proje kapsamında ilçede faaliyet gösteren 7 spor kulübüne çeşitli malzeme desteği verildiğini, bu yardımın gençlerin spora yönelmesine ve başarılarının artmasına olumlu katkı sağlayacağını inandığını belirterek Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz’a destek için teşekkür etti.

Daha sonra ASKF Başkanı Naci Öztürk, spor ve sporcuya verdiği destek dolayısıyla Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz’a teşekkür plaketi takdim etti.

Törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Emniyet Müdür Vekili Engin Erkul, Jandarma Komutanı Üsteğmen Halit Haşimioğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Abdulkadir Saraç, Genel Meclis Üyeleri Recep Şen, Hasan Basri İnan ve Osman Karaca ile kulüp yöneticileri ve sporcular katıldı.

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.