Bakan Kasapoğlu, Sakarya'da Bisiklet Yarışının Startını Verdi

Ekleme Tarihi 24.9.2018

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sakarya'da düzenlenen Uluslararası Dağ Bisikleti Şampiyonası MTB Cup ve Maraton Serisi'nin startını verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sakarya’da düzenlenen 30 ülkeden 250 sporcunun katıldığı Uluslararası MTB Cup yarışlarının startını verdi.

Adapazarı ilçesinde yapımı tamamlanan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde gerçekleştirilen organizasyonda Bakan Mehmet Kasapoğlu, start noktasına gelerek yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra damalı bayrağı sallayan Kasapoğlu, elit kadınlar yarışını başlattı. 

Yarışın başlamasının ardından tesisi inceleyen Bakan Kasapoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nin Türk sporuna hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Vadinin bisikletin yaygınlaşması adına güzel bir imkan olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, katkıları ve yatırımlar dolayısıyla Sakarya Büyükşehir 
Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na teşekkürlerini iletti. 

"Bisiklet sporcuları yetiştirmemiz gerekiyor"

Bisiklet yatırımlarının ülkenin diğer bölgelerinde de yaygınlaşmasını arzu ettiklerini dile getiren Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Hem organizasyonlara ev sahipliği yapma hem de halkımızın bisikleti kullanma noktasında bu tür yatırımlar gerçekten önemli. Bisiklet de tabii ki sportif anlamda çok güzel bir aktivite. Hayatımızın bir parçası olduğunda sportif bir katkı hem de uluslararası anlamda da yarışlar itibarıyla sportif bir organizasyon. Rekabeti artırmak için bisiklet sporcuları yetiştirmemiz gerekiyor. Bu sporcuların yetişeceği yerler de Ayçiçeği Bisiklet Vadisi gibi vadiler. Umarım bu tür vadileri artırma şansımız olur." dedi.

Bakan Kasapoğlu, yarışların, 2020 yılında Sakarya'da gerçekleştirilecek Dağ Bisikleti Maratonu Dünya Şampiyonası'na bir prova niteliği taşıdığına işaret ederek, “Sakarya'nın bu ev sahipliğini en güzel şekilde yapacağını bugünkü organizasyon gösteriyor. Şimdiden ben 2020'deki organizasyon için de başarı dileklerimi iletmek istiyorum." ifadelerini kullandı. 

Törene, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Kenan Sofuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu TÜGVA Sakarya üyeleriyle buluştu

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sakarya üyeleriyle bir araya geldi.

TÜGVA tarafından Ofis Sanat Merkezi'nde düzenlenen Genç Yönetici Okulu programına katılan Bakan Mehmet Kasapoğlu'nu, burada TÜGVA Sakarya İl Temsilcisi Adnan Dizer ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. 

Programa katılan gençlere hitap eden Bakan Kasapoğlu, bu tür organizasyonlar sayesinde gençlerin kendisini geliştirmeye yönelik programlarla dışarıda boş vakit geçirmemesinin kendilerine ümit aşıladığını aktararak, şöyle devam etti:

"Siz gençlerimize her zaman ihtiyacımız var. Bu tür mekanların da kıymetini bilmeniz gerekir. Benim çocukluğum, üniversite hayatım İstanbul'da geçti. Büyükşehir Belediye Başkanımız bu gibi mekanları gençlere kazandırmış. Onu da tebrik ediyorum. Bakanlığımıza ait gençlik merkezlerimizi de mutlaka kullanmanızı istiyoruz. Salonlarımızın boş kalmaması gerekir. Sporu hayatınızın bir parçası haline getirmenizi istiyoruz. Günde en az bir saat spor salonlarımızı değerlendirin. Bununla ilgili sorun yaşarsanız bizi bilgilendirin. Sporsuz hayat olmaz. Okuyan, yazan, muhakeme eden ve düşünen bir gençlik istiyoruz. Bu tür etkinlikler de sizlerin bu yolda olduğunuzu gösteriyor. TÜGVA Sakarya İl Temsilcimizi ve güzel amaçlara doğru ilerleyen kardeşlerimi tebrik ediyorum." 

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.