Bursa’da Amatör Spor Haftası Başladı

Ekleme Tarihi 9.10.2019

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğinde düzenlenen ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri Bursa’da başladı.

Vatandaşların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanması, spor yapmaya özendirilmesi ve yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş başarılı çocukların tanıtılması amacıyla başlatılan ‘Amatör Spor Haftası’ Gençlik ve Spor il merkezi ve tüm ilçelerde düzenlenerek Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüseyin Uysal ve Bursa ASKF Genel Sekreteri Kenan Uyarlık tarafından Heykel’deki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. 

  Şube müdürleri, antrenörler ve personelin katıldığı çelenk sunma töreniyle başlayan etkinlikler kapsamında, İnegöl Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından doğa yürüyüşü düzenlendi. İnegöl Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Şevki Yücel, antrenörler, sporcular ve sporseverlerin katıldığı etkinlikte Babasultan, Esenköy, Çiftlik ve Edebey Köyü "Evliya Çelebi Yolu" doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. İnegöl Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen etkinliğe katılanlar açık havada spor yapmanın mutluluğunu yaşadı.

İl Müdürlüğü öncülüğünde 13 Ekim 2019 tarihine kadar sürecek etkinlikler kapsamında, il merkezinin yanı sıra tüm ilçelerde onlarca branşta çeşitli etkinlik, gösteri ve müsabakalar düzenlenecek. 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.