Kktc Cumhurbaşkanı Eroğlu, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nu Kabul Etti

Ekleme Tarihi 28.10.2013

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Yönetim Kurulu Toplantısından önce Sayın Cumhurbaşkanı'na yapılan ziyarette Genel Başkan Ali DÜŞMEZ ile birlikte Genel Başkan Vekili Adnan ERSAN, Genel Başkan Yardımcıları Fahrettin ESERDİ ve Ali GÜLLERİ, Genel Sekreter Yrd. Abdullah ALBUNAR ile KKTC Spor Bakanlığı Müsteşarı Süleyman GÖKTAŞ ve KKTC Futbol Federasyonu Milli Takımlar Sorumlusu Mehmet AVCI hazır bulundu. Genel Başkan Ali Düşmez, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun kendilerini kabul etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, KKTC ve Türkiye arasında köprü kurmak istediklerini kaydetti.

Düşmez, Konfederasyon çalışmaları hakkında da Cumhurbaşkanı’na bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu da, sporcuların böyle bir konfederasyonla işbirliğinin devamını arzu ettiğini ve spor camiası için de bu gibi etkinliklerin yararlı olduğunu kaydetti.

“Ambargolar altında dünyadan arınmış bir durumdayız” diyen Cumhurbaşkanı Eroğlu, referandumda Türklerin evet, Rumların ise hayır demesine rağmen Rumların Avrupa Birliği’ne alındığını, Türklerin de hala ambargolar altında tutulduğunu anlattı. Türkiye’deki sporcuların dünyaya açılmasını görmekten gurur duyduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Eroğlu, Türkiye’nin sadece siyasi değil sportif olaylarını da yakından takip ettiğini kaydetti.
Ziyaretin anısına Sayın Cumhurbaşkanı'na Konfederasyon plaketi takdim edildi.
Sayın Cumhurbaşkanı ile yapılan görüşmeden sonra Konfederasyon Başkanlık Divanı Üyeleri KKTC Başbakan Yardımcısı Kültür, Turizm ve Spor Bakanı Serdar DENKTAŞ'ı da makamında ziyaret etti.
 
 
 
Konfederasyonumuz adına KKTC Başbakan Yardımcısı Kültür, Turizm ve Spor Bakanı Serdar DENKTAŞ'a yapılan ziyaretin anısına plaket takdim edildi.
 
 
 
KONFEDERASYONUMUZ YÖNETİM KURULU KKTC’DE TOPLANDI
 
 
Konfederasyonumuz gündemindeki maddeleri görüşmek üzere Kaya Artemis Otel / KKTC’de toplandı. Toplantıya KKTC Spor Bakanlığı Müsteşarı Sayın Süleyman GÖKTAŞ’da katıldı.
Süleyman GÖKTAŞ yaptığı konuşmada,
Sayın Cumhurbaşkanı’nın ve Sayın Spor Bakanımızın selamlarını getirdim. Toplantının KKTC’de yapılmasından duyduğum memnuniyeti ifade ederek tüm katılımcılara selam ve sevgilerimi sunarım. Dedi.
Toplantıya rahatsızlığı nedeni ile bir müddet aramızda olmayan Genel Sekreterimiz Ömer Remzi ARIKAN, önceki Başkanlarımızdan Orhan SAKA ve Onur Kurulu üyemiz Kemal BEKTAŞ’da katıldı.
Toplantı anısına Orhan SAKA tarafından Konfederasyonun plaketi Müsteşar Süleyman GÖKTAŞ’a verildi.
Toplantı Konfederasyonun gündemindeki maddelerin görüşülmesi ile son buldu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.