Tekvando Yıldızlar Türkiye Şampiyonu Hakan Kaya, dünya şampiyonluğu yolunda

Ekleme Tarihi 9.7.2019

Ankara'da düzenlenen, 2 bin 884 sporcunun katıldığı Türkiye Yıldızlar Tekvando Şampiyonası'nda 1'inci olan Hakan Kaya, başarı hikayesini anlattı. Birinci olmak için durmadan çalıştığını belirten Kaya, "Tekvando dünya şampiyonu olmak istiyorum" dedi.

Kağıthane Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Hakan Kaya, Ankara'da düzenlenen Türkiye Yıldızlar Tekvando Şampiyonası'ndaki başarı hikayesini Demirören Haber Ajansı (DHA) mikrofonlarına anlattı. 57 kiloda 2 maç sayı farkıyla Türkiye şampiyonluğuna ulaşarak genç sporculara da örnek olan Kaya'nın şimdiki hedefi dünya şampiyonluğu. Turnuvada birinci olarak Özbekistan'da yapılacak dünya şampiyonasına direkt katılmaya hak kazanan Hakan Kaya, burada da zirvede yer almak istiyor.

Başarısının sırrının yorulmak bilmeden, pes etmeden çok çalışmak olduğunu vurgulayan Kaya, dünya şampiyonasına giden yolda neler yaşadığını ve hedeflerini, "İlk başlarda mutluluk duydum. Mutluluğumu yaşamak için hocamla beraber çok çalıştım. Bu mutluluğumu bütün maçlarda yaşamak için çalışmaya devam ediyorum. Aynı mutluluğu da dünya şampiyonasında sergileyip Kağıthane Belediyesi ve Türkiye'ye armağan edeceğim. Hocamla birlikte çok çalıştım. Sabah akşam bütün düzenli koşularımı da yaptım. Belediyemin bütün faaliyetlerinden de yararlandım" sözleriyle anlattı.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.