16 Mayıs Atatürk'ün Samsun'a Hareket Tarihi Sarayburnunda Törenle Kutlandı

Ülkemizin kurucu lideri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a hareket etmek üzere Sarayburnu’ndan vapura bindiği tarih olan 16 Mayıs 1919’un yıldönümü İstanbul ASKF tarafından her sene olduğu gibi bu yılda kutlandı.

16 Mayıs 2024, Per

Anasayfa / Haberler / Askf Haberleri

Her yıl geleneksel hale gelen ve 43.sü düzenlenen Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a hareket etmek üzere Sarayburnu’ndan vapura bindiği tarih olan 16 Mayıs tarihi bu yılda unutulmadı.

TASKK Genel Başkanı ve TFF İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez’in de katıldığı kutlamada TASKK Genel Başkan Yardımcısı ve  TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür ile İASKF Yönetim Kurulu Üyeleri ve Saha Komiserleri İstanbul Derneği üyeleri Sarayburnu'nda ki Atatürk heykeline çelenk bıraktı.

Bu anlamlı günde bir konuşma yapan Genel Başkan Ali Düşmez “Bu etkinlik sayesinde bugünün öneminin unutulmamasının sağlanmasını hedeflemekteyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını şimdiden kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere vatanı uğruna kendi canını hiçe sayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha saygı ile yad ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.