66. Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ekleme Tarihi 6.11.2020

Dünya spor tarihinin en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan ve Gillette-Milliyet ortaklığında 5. kez düzenlenen “Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu” ödül töreni Volkswagen Arena’da yapıldı.

Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu Ödül töreninde açıklamalarda bulunan, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu; Gelecek yıl gerçekleştirilecek Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın yanı sıra diğer şampiyonalarda da ülkeyi sevindirecek güzel başarıların geleceğine inandığını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Her alanda olduğu gibi ülkemizin sporda da büyük iddiası ve gayreti var. Sporu ve sporcuyu hem seven hem de verdiği değeri icraatlarıyla ortaya koyan Cumhurbaşkanımız var. Sayın Cumhurbaşkanımızın o vizyonuyla sporu seven anlayışıyla  çıtayı yukarı taşımak her birimizin görevi. Bugüne kadar başarımızı yukarı çıkarma gayretimizi de her daim diri tutmamız gerektiğine inanıyorum. Spordaki başarımızın çok farklı boyutlara gelmesi için gerektiğinde özeleştiri gerektiğinde yeni anlayışlarla, projelerle devam etmemiz gerekiyor. Her alanda Türkiye'nin iddialı olduğunu kaydeden Bakan Kasapoğlu, "Her alanda iddiamız var. Bu söylemi daha güçlü koyma adına birliğimizi beraberliğimizi daha da güçlendirmemiz gerekiyor. Ortaya çıkacak sinerjiyle farklı şekilde başarıları göreceğimize inancımız tamdır’’. İfadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, sporu birkaç branş olarak gören anlayışın geride kaldığını aktartarak, şu ifadeleri kullandı:

"Geçtiğimiz günlerde Hakkari'de rafting şampiyonası düzenledik. Ülkenin dört bir yanından gelen sporcular birilerinin gözyaşıyla,  kanla karatmaya çalıştığı ortamı aydınlattılar. İnanıyoruz ki ülkemizin diğer yerlerinde sporumuzun geliştiren ruhunu yaşayacağız. Hakkâri Derecik'te hainler maalesef bir sivil görevlimizi şehit etmişler. Hainlere, kana, gözyaşına prim tanımak isteyenlere inat sporun o güçlü ruhuyla milletimizi, gençlerimizi, çocuklarımızı sporla buluşturmaya; sporun güzel yönüyle yarınlara yürümeye devam edeceğiz." 

Törene; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun Bayındır, Procter&Gamble Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Spor Toto Teşkilat Müdürü Bünyamin Bozgeyik, Kulüpler Birliği ve Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil de geceye katılım sağladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuşmasının ardından ‘Yılın Sporcusu’ ödülüne layık görülen Milli güreşçi Rıza Kayaalp’e ödülünü verdi.

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu, Juventus’ta forma giyen yıldız futbolcumuz Merih Demiral oldu. Merih adına ödülünü babası Burhan Demiral Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın elinden aldı.

Ödüller sahiplerini buldu

66.Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu Ödül Töreni’nde ödüllerini alan isimler ise şöyle;

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu: Merih Demiral

İslam Çupi Milliyet Spor Extra Özel Ödülü: U19 Genç Kız Voleybol Milli Takım Kaptanı

HDI Sigorta Özel Ödülü: Ozan Tufan

Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusu: Sümeyye Boyacı

Erdoğan Demirören Büyük Ödülü: Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ

Gillette Özel Ödülü (E-spor): Fenerbahçe E-Spor

Gillette Yılın Futbolcusu: Çağlar Söyüncü

Vestel Özel Ödülü: Eda Erdem / A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı

Yılın Takımı: A Milli Futbol Takımı

Milka Yılın Kayak Sporcusu Özel Ödülü: Sıla Kara

Namık Sevik Özel Ödülü: Afşin Yakupoğlu

Altınyıldız Classics Özel Ödülü: İbrahim Çolak

Yılın Paralimpik - Engelli Sporcusu/Takımı: Sümeyye Boyacı

Yılın Gillette Gibi Hareketi Özel Ödülü: Enis Destan - Altınordu

Yılın Antrenörü: Şenol Güneş

Yılın Sporcusu: Rıza Kayaalp

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.