09 Mayıs 2024, Per>
70. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödüllerinde “Yılın Paralimpik – Engelli Sporcusu/Takımı” Golbol Kadın Milli Takımı oldu.
Ödülü Konya Milletvekili Mehmet Baykan teslim etti. Mehmet Baykan, "Ömrümüzün en güzel yılları, en güzel zamanları gençlerimize hizmet üreterek geçti. Son yıllarda devletimiz, sporumuza ve sporcumuza başta tesis yapılanmasıyla, sportif projelerle maddi manevi desteklerle çok büyük alan açtı. Türk çocukları bu alanı değerlendirmesini çok iyi bildi, yeteneklerini ortaya koydu. Bu destekleri, bu yaratılan fırsatları çok iyi değerlendiren paralimpik sporcularımız her alanda farklı başarılar ortaya koydular. Demirören ailesine teşekkür ediyorum, bu geleneğin yıllar boyu devam etmesini diliyorum" dedi.
Diğer Haberler
U-20 Kadın Voleybolcularımız Balkan Şampiyonu
Milli Pentatletimiz Eren'den Dünya Rekoru
U-20 Kadın Basketbol Milli Takımımız Çeyrek Finalde
Judocularımızdan Çekya'da 2 Altın, 1 Bronz
U-22 Kadın Voleybol Milli Takımımız Avrupa 3'üncüsü
A Milli Takım Çeyrek Finalde
Çeyrek finaldeki rakibimiz Hollanda