08 Nisan 2024, Pzt>
Millilerimiz en iyi grup üçüncüleri arasında yer alarak tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı kazandı.
EHF 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri 6. Grup'ta Sırbistan'ın Zrenjanin kenti Kristalna Dvorana salonunda oynanan karşılaşmanın ilk yarısı 14-10 Sırbistan'ın üstünlüğü ile tamamlandı. Milli Takımımız maçtan da 30-22 mağlup ayrıldı. Milli Takımımız grupta oynadığı 6 maçta 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak grubunu beş puanla üçüncü sırada tamamladı.
Eleme gruplarında tamamlanan maçlar sonucu ise en iyi dört üçüncü takım arasına giren A Milli Takımımız, 28 Kasım-15 Aralık 2024 tarihleri arasında oynanacak EHF 2024 Kadınlar Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı elde etti.
Diğer Haberler
U-20 Kadın Voleybolcularımız Balkan Şampiyonu
Milli Pentatletimiz Eren'den Dünya Rekoru
U-20 Kadın Basketbol Milli Takımımız Çeyrek Finalde
Judocularımızdan Çekya'da 2 Altın, 1 Bronz
U-22 Kadın Voleybol Milli Takımımız Avrupa 3'üncüsü
A Milli Takım Çeyrek Finalde