Abalı Denizlispor, Kupasını Genel Başkan Ali Düşmez’in Elinden Aldı

Spor Toto 1. Lig'de 2018-2019 Sezonunu şampiyon olarak tamamlayıp Spor Toto Süper Lig'e yükselen Abalı Denizlispor, kupasını aldı.

20 Mayıs 2019, Pzt

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

Abalı Denizlispor'a kupa ve madalyalarını, Denizli Atatürk Stadı'nda düzenlenen törende TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez verdi. Kupa töreninde Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Abalı Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin de yer aldı.

Genel Başkan Ali Düşmez, törende yaptığı konuşmada, "Tabi bugün Cum­hu­ri­ye­ti­mi­zin temellerinin atıldığı 19 Mayıs'ın 100'ncü yılı. Bir asır geç­miş ve milat sa­yı­lan gün­de­yiz. Çok şü­kür­ler olsun ki, bu ül­ke­yi bize ba­ğış­la­dı­lar ve bu güzel tö­ren­le­ri ya­pa­bi­li­yo­ruz. On­la­rı şük­ran ve min­net­le son­su­za kadar ha­tır­la­ya­ca­ğız. Bu güzel günde, Süper Lig'e 9 sene sonra yükselen Denizlispor'un şampiyonluk kupasını almasının mutluluğunu paylaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Ali Düşmez, "Denizlispor'a karşı bu statta sporcu olarak oynadım, Denizli'ye Kulüp Başkanı olarak rakip oldum. Şimdi de kupa veriyorum, güzel bir güne tanıklık ediyorum" şeklinde sürdürdüğü konuşmasını, "TFF Başkanı Sayın Hüsnü Güreli, Yönetim Kurulu arkadaşlarım ve şahsım adına Abalı Denizlispor camiasını tebrik ediyor, Spor Toto Süper Lig'de başarılar diliyorum" sözleri ile tamamladı.

Tören sonrası Genel Başkan Ali Düşmez Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile iftarda bir araya geldi. Daha sonra Genel Başkan, Denizli ASKF’yi ziyaret ederek ilden ayrıldı.

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.