Adana Seyhan Belediye Başkanınından Malzeme Yardımı

Ekleme Tarihi 26.8.2011

Göreve geldiği günden bu yana amatörlere yaptığı yardımlar ile spor kamuoyundan tam not alan Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr Azim Öztürk’ü spor camiası ayakta alkışladı.

 Göreve geldiği günden bu yana amatörlere yaptığı yardımlar ile spor kamuoyundan tam not alan Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr Azim Öztürk’ü spor camiası ayakta alkışladı.
Türkiye’de hiçbir Belediye Başkanının amatör futbol camiasına Azim Öztürk gibi sahip çıkmadığını açıklayan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Ali Gülleri, Başkan Öztürk’ün göreve geldiği ilk yıldan bu yana amatörlerin tüm ihtiyaçlarını karşıladığını söyledi. ASKF Genel Başkanı Ali Gülleri, “Amatörlerin her zaman yanında olan ve sorunlarımızı kendi aile sorunu gibi görüp çözen Başkanımız sayın Prof. Dr. Azim Öztürk’ü gelin hep birlikte ayakta alkışlayalım” dedi. Gülleri’nin bu çağrısı üzerine salonu dolduran yüzlerce sporcu ve yönetici ayağa kalkarak Başkan Prof. Dr. Öztürk’ü ayakta alkışladı. Bu jest karşısında Başkan Prof. Dr. Öztürk’ün hayli duygulandığı gözlendi.
Seyhan Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen muhteşem törene katılımın fazla olması gözlerden kaçmadı. Bugünün amatörlerinin geleceğin futbol yıldızları olacağını açıklayan Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr Azim Öztürk, Süper Ligde bir Adana takımının olmamasına çok üzüldüklerini, profesyonelliğin de atar damarının amatörler olduğunun unutulmaması gerektiğini söyledi. Başkan Öztürk, “Seyhan Belediyesi olarak Galatasaray’a Fenerbahçe’ye ve birçok süper lig takımına sporcu vererek amatörlerin önünü açtık. Bu açıdan da takımlarımızın mutlak surette alt yapıya yönelmeleri gerekiyor. Adana’nın Türkiye’nin spor, kültür ve sanat dünyasının önemli isimlerinin yetiştiği bereketli topraklar olduğunu unutmayalım.” diye konuştu.

24 TAKIMDA 480 FUTBOLCU TEPEDEN TIRNAĞA DONATILDI

Seyhan Belediyesi’nin bu yıl sekizincisini gerçekleştirdiği ‘amatör futbol takımlarına malzeme yardımı’ndan bu yıl 24 takımdan 480 futbolcu tepeden tırnağa donatıldı. 2011–2012 Futbol Sezonu’nda Seyhan’da faaliyet gösteren tüm takımlara 20’şer çift giysi ile spor malzemesi desteğinde bulunuldu.


MALZEME ALAN FUTBOL TAKIMLARININ İSİMLERİ
Adanagücü, Adaspor, Akkapıspor, Denizli Mithatpaşaspor, Gülpınarspor, Emekspor, Gazipaşaspor, Güneyyıldızıspor, Hadırlıgücü, Hürspor, Kartalspor, Kanalgücü, Kanalufukspor, Kunduracı Esnafspor, Mirzaçelebispor, Pınar Mahallesi Cesurspor, Şakirpaşaspor, Toros Demirspor, Yenibeygücü, Yeşilevlerspor, Seyhan Kurtuluşspor, Güney Adanaspor, Adana İşitme Engelliler Futbol Kulübü ile Adana ASKF Karması’ndan oluşan 24 futbol takımımızın her birine; 20 çift futbol ayakkabısı, 20 çift tekmelik, 20 maç forması, 20 antrenman tişört ve şortu ile 6 futbol topu hediye edildi.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.