"adana'da Spor Kompleksi Açıldı"

Ekleme Tarihi 15.7.2011

Adana Valiliği, kenar mahallelerde yaşayan çocukları terör örgütlerinin istismarından korumak için dev bir spor kompleksini hizmete açtı. Açılış töreni tam bir şenlik havasında geçerken, yetkililer çocukları spor ile topluma kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

GSGM BASIN- Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden Adana'ya göç ederek, kenar semtlerdeki gecekondularda yaşayan ailelerin çocuklarını sporla topluma kazandırmak amacıyla Şakirpaşa Mahallesine inşa edilen tesis bir şenlik havasında açıldı.Adana Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü "Sevgiye Uzanan ve Çiçek Tutan Eller Projesi' kapsamında inşa edilen Şakirpaşa Spor Salonu, özellikle kötü alışkanlık edinmeye meyilli, korsan gösterilerde terör örgütlerinin yönlendirmesiyle polise taş atan dar gelirli kenar mahalle çocuklarını sporla topluma kazandırmayı hedefliyor.

SOSYAL PROBLEME YENİ BİR SAYFA
Türkiye’nin hukuki ve sosyal anlamda kronik bir problemi haline gelen "eylemlerde istismar edilen çocuklar" konusunda yeni bir sayfa açtıklarının altını çizen Adana Valisi İlhan Atış, açılışta yaptığı konuşmada spor kompleksinde 800'ü aşkın çocuk ve gencin basketbol, voleybol, hentbol, kickbox, tekvando, halk oyunları ve masa tenisi branşlarında spor yapacağını söyledi.Proje kapsamındaki sportif faaliyetlerle ortaöğretim çağındaki bireylerin bedensel ve ruhsal olarak daha sağlıklı hale getirilmesi, kaynaştırılması ve istismar edilmelerinin önüne geçilmek isteniyor. Aynı zamanda psikolojik destek imkânlarının da sunulduğu pilot bölgede açılışa gelen çocukların adeta bir bayram coşkusu yaşadığı gözlendi.

SPORLA İYİ BİREY
Konuşması büyük alkış alan Vali İlhan Atış, çocuk ve gençleri şiddet ortamından uzaklaştırmak için çabaladıklarını belirterek, "Yavrularımızın uyuşturucu veya farklı suçlara karışmamaları için elimizden geleni yapıyoruz. Onların devletini, milletini daha çok sevmeleri için uğraşıyoruz. Bunun için de birinci etkinliğin spor olduğunu herkes biliyor" dedi.Gençlik Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ise sosyal amaçlı spora yaptıkları yatırımların topluma huzur, barış ve üretkenlik olarak geri döneceğini kaydetti.

VELİLER MUTLU UMUTLU
Veliler adına konuşan ikiz kız çocuğu annesi Sevgi Öner de spora başlayan çocuklarında olumlu anlamda büyük değişimler gözlemlediğini ifade ederek, " Veliler olarak daha disiplinli, özgüvenli ve başarılı çocuklar gördükçe daha çok mutlu oluyoruz" diye konuştu.Spora başlamadan önce kendisini eksik hissettiğini, topluma kıskanç bir gözle baktığını anlatan Bilgisayar Bölüm Öğrencisi 18 yaşındaki Fatih Çelik, "Mahallede kimi zaman şiddet olaylarına maruz kalıyorduk. Bağımlılık yapan maddeler kullanan mahalle gençleriyle karşılaşıyorduk. Spora başladıktan sonra benim ve arkadaşlarımın bu sıkıntıları sona erdi" dedi.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.