Ağrı ASKF’den Diyadin Kaymakam’ı Alper Balcı’ya Ziyaret

Ekleme Tarihi 23.1.2021

Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Diyadin Kaymakamı Alper Balcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Balcı, Diyadin ilçesinde insan odaklı bir yönetim anlayışı sergileyeceklerini söyledi.

 Askf Başkanı Erkan Kösedağ, Başkan Yardımcıları Nejdet Çiftçioğlu ve Halim Yakut’u makamında kabul eden Alper Balcı, sivil toplum örgütlerinin, insan odaklı yönetim anlayışında önemli olduğunu dile getirdi.

 ON YIL ÖNCE AĞRI’DA GÖREV YAPMIŞTI

 Ağrı’yı çok sevdiğini, on yıl öncesinde Ağrı’da Vali Yardımcılığı görevinde bulunduğunu söyleyen Balcı “ Ben buradan on yıl önce ayrıldığımda, bir çok dostu, arkadaşı ve Ağrılıyı geride bıraktım. Sonrasında Doğu ve Güneydoğu’da uzun süre görev yaptım. Vali Yardımcılığı görevim sırasında Diyadin ilçesinde hem vekâleten kaymakamlık yaptım, hem de ziyaretler gerçekleştirdim. Diyadin, gerek tarım, turizm, madencilik gibi ekonomik anlamda, gerekse nitelikli insan kaynağı anlamında potansiyeli yüksek bir ilçe. Bu sebeple önceliğimiz ilçenin gerek insan gerekse ekonomik potansiyelinden yararlanarak gelişiminin önünü açmak olacaktır.” dedi.

 SPORUN BİRLEŞTİRİCİ ROLÜNDEN FAYDALANACAĞIZ

Sporun kaynaştırıcı ve birleştirici rolünden faydalanacaklarını da belirten Balcı, “ Amatör Futbol Liglerine Covid-19 salgını sebebi ile ara verilmiş durumda. İlçemizde iki futbol kulübü bulunuyor.  Liglerin yeniden başlaması durumunda, bu iki kulübümüzle oturup ne yapabileceğimizi konuştuktan sonra spor konusunda ne yapacağımıza karar vereceğiz. Bunun yanı sıra Halk Eğitim Merkezli açılmış olan spor kursları bulunuyor. Bunları da inceleyerek, önümüzdeki aylarda çocuklarımızın ve gençlerimizin sporla tanışmalarını ve kendilerini geliştirmelerine olanak tanıyacağız" dedi.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.