Akgül: "futbol Sponsorluğu, Amatörlere Yaradı"

Ekleme Tarihi 15.7.2011

Spor Toto Teşkilatı'nın, Süper Lig'e sponsor olması sonrasında üzülen amatörlere, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül'den sevindirici haber geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Akgül, sponsorluk nedeniyle Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün (GSGM) gelirlerinde bir azalma olmayacağını belirterek, ''Yıllık 25 milyon dolar sponsorluk ücreti ödüyoruz ama bunun en az 3 katı kadar gelir bekliyoruz'' dedi.Genel Müdür Akgül, kasalarına giren paranın yüzde 50 arttığına dikkati çekerek, şunları söyledi: ''Spor Toto'nun futbola sponsor olması nedeniyle GSGM'ye bağlı federasyonlara aktarılan paylarda azalma olmayacak. Ligde 7. hafta geride kaldı. Bizim kasamıza giren para yüzde 50 arttı. Liglere isim verme sayesinde bize ciddi katkılar gelmeye başladı. Rastgele sponsor olmadık. 25 milyon dolar yıllık sponsorluk ücreti ödüyoruz ama bunun en az 3 katı kadar gelir bekliyoruz. İlk 6 haftada iddaa oyundan aldığımız pay en az 3 kat arttı. Daha da artmasını bekliyoruz.''

"HERKES KAZANÇLI ÇIKACAK"
Futbol sponsorluğundan son derece kazançlı çıktıklarını savunan Akgül, ''Amatör sporlar son derece kazançlı çıktı. Tabii ki Türk futbolu da kazançlı çıktı. Buradaki amacımızı gerçekleştirdik. 'Kazan kazan formülü' yani hem futbol ligi, hem amatörler, hem GSGM, hem de devlet daha fazla vergi alarak, daha fazla kazanmaya başladı. İddaa'dan aldığımız paraları federasyonlara ve tesis yapmaya harcıyoruz. Planladığımız şekilde giderse, federasyonlarımızın alacağı pay da artacak'' diyerek sözlerini tamamladı. (aa)

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.