Alanyaspor Başkanı Çavuşoğlu'ndan geliri depremzedelere bağışlanacak Malatya maçına davet

Ekleme Tarihi 29.1.2020

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, bu hafta kendi evlerinde oynanacak Yeni Malatyaspor maçının tüm gelirlerini Elazığ'daki depremzedelere bağışlayacaklarını açıkladı. Başkan Çavuşoğlu, "Alanya'da herkesi, maça gelmeyenleri dahi mutlaka bu maça davet ediyorum. Alanya'nın örnek şehir olduğunu bir kez daha göstermelerini istiyorum" dedi.

Aytemiz Alanyaspor Kulübü, geçen günlerde sosyal medya hesaplarından 20'nci hafta evinde Yeni Malatyaspor ile karşılaşacakları maçın tribün gelirlerini Elazığ'da meydana gelen depremde evleri zarar gören depremzedelere bağışlanacağını duyurdu. Bugün de Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanyaspor Cengiz Aydoğan Tesisleri'nde konuyla ilgili açıklamada bulundu. Başkan Çavuşoğlu, depremde hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı dilerken, yaralılara acil şifalar diledi.

Başkan Çavuşoğlu, "Üzüntü hepimizin üzüntüsü, hepimiz çok üzüldük. Temennimiz inşallah böyle bir şeyin bir daha olmaması. Tabii ki can hepimizin canı, Türkiye'de birilerinin canı yanıyorsa hepimizin canı yanıyordur. Türk milleti olarak hepimiz çok üzüldük. Türk milleti çok duyarlıdır, gerçekten bir kez daha Türkiye'mizle gurur duyuyoruz. Türkiye'nin her yerinden gördüğünüz gibi çalışmalar, yardımlar tabii ki oluyor. Bizim de Alanyaspor camiası olarak zaten sosyal projelerim var, bu tür şeylere çok duyarlıyız. Biz de Alanya'da oynanacak olan Yeni Malatyaspor maçımızı depremzedelere bağışlama kararı almıştık. Kasımpaşa maçından sonra zaten bunu açıklamıştık" diye konuştu.

Şehrin bu tarz konularda farklı bir duyarlılığa sahip olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, şöyle dedi: "Her yerde var ama özellikle hayırseverlik konusunda ya da yardım konusunda, destek konusunda Alanya'nın ayrı bir özelliği ve farklılığı vardır. Ben bu farklılığı da bu maçta göstereceklerine inanıyorum. Alanya'da herkesi, maça gelmeyenleri dahi mutlaka bu maça davet ediyorum. Alanya'nın örnek şehir olduğunu bir kez daha göstermelerini istiyorum. Burada hepimiz de buna destek olacağız. Bu önemli bir konu çünkü inşallah da öyle olacaktır. Maçtan sonra da gerekli kampanyadaki yapmamız gereken bağışı da inşallah hep birlikte yapacağız."

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.