Ali Düşmez, İstanbul Amatör Futbol Şampiyonası kupasını verdi

TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, İstanbul Süper Amatör Lig Klasman Gruplarını birinci sırada tamamlayan Beyoğlu Yeniçarşı Spor ve Ortaköy Spor takımlarının Vefa Stadı'nda yaptıkları final müsabakasını 1-0 kazanan ve 2018-2019 Sezonu şampiyonu olan Beyoğlu Yeniçarşı Spor'a kupasını verdi.

22 Nisan 2019, Pzt

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

Spor camiasından tanınmış isimlerin ve İstanbul ASKF Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu karşılaşmada her iki takıma da şampiyona anısına madalyalar Ali Düşmez tarafından takdim edildi.

Köklü bir tarihe sahip "İstanbul Amatör Futbol Şampiyonası" 115 yaşına basarken Beyoğlu Yeniçarşı Spor 109'uncu şampiyon oldu.

Şampiyona tarihinde bir çok ünlü futbolcu bu şampiyonada oynayıp profesyonelliğe yükseldi. İstanbul'un bu en eski şampiyonasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'da bir dönem "Altılar" adı altında oynanan şampiyonada İETT Spor Kulübü ile şampiyonluk yaşadı. TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyemiz Ali Düşmez de bu şampiyonada futbol oynayanlar arasında yer aldı.

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.