Amatör Spor Haftası 07-13 Ekim 2019 Tarihlerinde Kutlanacak

Ekleme Tarihi 4.10.2019

2019 yılı Amatör Spor Haftası 07-13 Ekim 2019 tarihleri arasında 81 ilimizde kutlanacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TASKK işbirliğinde düzenlenen organizasyona illerimizde ASKF’lerimiz destek verecek.

Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, il spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabaka düzenlenmesi, sezon öncesi takımların sezona hazırlık performanslarını görmeleri, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spora katılımın üst seviyede sağlanması, haftanın anlam ve önemine ilişkin panel, sempozyum, açıkoturum, çalıştay vb. etkinlikler ile ülkemizde topyekun spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amaçlanmaktadır.

Amatör Spor Haftası faaliyetleri il, ilçe tertip komitelerince hazırlanan programlar doğrultusunda düzenlenecektir. Yaş gruplarına göre minik, küçük, yıldız, genç, büyük, veteran gruplarında il tertip komitesince aşağıdaki yazılı branşlarda faaliyetler düzenlenebilecektir. Atletizm, Cimnastik, Güreş, Okçuluk, Atıcılık, Yüzme, Masa Tenisi, Judo, Karate, Voleybol, Hentbol, Basketbol, Badminton, Bisiklet, Plaj Voleybolu, Geleneksel Çocuk Oyunları, Engelli Spor Faaliyetleri, Herkes İçin Spor Faaliyetleri ve uygun bulunan diğer branşlarda düzenlenecektir.

Amatör Spor Haftası nedeni ile 10 Ekim 2019 tarihinde saat 14:00’de Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonunda Gençlik ve Spor Bakanı Sayın M. Muharrem KASAPOĞLU, Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet BAYKAN ile TASKK Yöneticileri ve 81 ilin ASKF Başkan ve yöneticilerinin katılacağı bir tören düzenlenecek.

 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.