Ankara Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Yardımı

Ekleme Tarihi 15.7.2011

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, İl Özel İdaresi'nden sağladığı bütçe ile Ankara'daki amatör spor kulüplerine malzeme yardımında bulundu.

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, İl Özel İdaresi'nden sağladığı bütçe ile Ankara'daki amatör spor kulüplerine malzeme yardımında bulundu.Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen malzeme dağıtım törenine, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara İl Özel İdare Genel Sekreteri Adem Ceylan, Ankara İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Arslanoğlu, Gençlik ve Spor Ankara İl Müdürü Ahmet Sağlam ve Konfederasyonumuz Genel Başkan Vekili ve Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hüseyin AR da katıldı.Törende konuşan Vali Yüksel, buluşmanın temel esasının amatör sporcularla bir araya gelmek ve kucaklaşmak olduğunu belirterek, ''İnsanları bir araya getiren tek eylem var. Bunun adı da gerçek barış projesi spor olduğunu herkes kabul etmelidir'' dedi.
Birleşmiş Milletler (BM) raporlarına göre dünyada 194 ülke bulunduğuna değinen Yüksel, şöyle devam etti:
''Bu ülkeler farklı dil, din, sosyal ve kültürel geleneklere sahipler. Hepsi haritada ayrı bir yerde görünüyor. Bizler barış projesi içinde buluştuk. Amacımız, spor tesislerine sizin gibi amatörleri getirmektir. 5 milyon nüfuslu Ankara'da 900 kulüp varsa, 160 bin sporcu burada yer alıyorsa, 200 tesisimiz var diye övünülüyorsa, herkes muhakeme yapmalıdır. Gelecek yıl daha fazla malzeme ile buluşacağız. Herşey Ankaralı gençlere helal olsun.''Ankara İl Özel İdare Genel Sekreteri Adem Ceylan da amatör spor kulüplerine önemli yatırımlar yaptıklarını anlatarak, ''Geçen sene 17 milyon TL harcandı. Bu parayla 15 sentetik çim saha, 5 spor salonu ve 32 adet tesisin onarımı yapıldı. Bütçeden 320 bin TL ile malzeme alındı ve 242 kulübe dağıtımı gerçekleştirilecek'' dedi.
Gençlik ve Spor Ankara İl Müdürü Ahmet Sağlam ise Ankara'da 820 spor kulübü bulunduğunu ifade ederek, ''Bunların 660'ı spor kulübü, 20'si okul spor kulübü, 80'i müessese spor kulübü, 9'u ihtisas spor kulübü, 2'si askeri spor kulübü ve 49'u gençlik kulübüdür. Ankara İl Özel İdaresinin tesisleşmeye katkıları büyük. Ankara'da 170 tesis varken, İzmir de 194 tesis var. İstanbul ise 880 tesise sahip. Belediyelerimizden tesis yapmalarını istiyoruz'' diye konuştu.Ankara İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Arslanoğlu da 2005 yılından bu yana spor ve gençlik faaliyetlerine imza attıklarını belirterek, ''İlk yaptığımız harcamalar 1 milyon TL'yi buldu'' dedi.
Kısa bir konuşma yapan Konfederasyonumuz Genel Başkan Vekili ve Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Ar ise İl Özel İdaresi'ne spora yaptığı desteklerden dolayı teşekkür ederek, "Bu kadar Ankara aşığı, Ankara sevdalısı, Ankara'ya hizmet etmek için yanıp tutuşan bürokratlar görmedim" dedi.Bu arada, törene davetli olan, ancak işleri nedeniyle katılamayan Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ise bir telgraf çekerek, tüm katılanlara ve yetkililere teşekkürlerini ifade etti.Vali Yüksel, konuşmaların ardından, spor kulüplerine malzemelerini verdi.Tören sonunda Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı tarafından vali Yüksel ile Ahmet Arslanoğlu, Adem Ceylan ve Ahmet Sağlam'a plaket verildi.
 

 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.