Ankara Arena 7/24

Ekleme Tarihi 15.7.2011

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın bir ayağının oynanacağı Ankara Arena çok amaçlı spor salonunun inşaatı büyük bir hızla devam ediyor.

GSGM BASIN - 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nın Ankara ayağının oynanacağı çok amaçlı spor salonu inşaatında toplam 34 bin m3 beton ve 4 bin ton demir kullanılacağı belirtiliyor. İnşaatta 370 işçi günde iki vardiyalı sistemle 18 saat mesai yaparak Ankara Arena’yı iş teslim tarihi olan 12 Şubat 2010’a yetiştirmek için çalışıyor.

ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU
2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’na yetiştirilmesi için inşaatı büyük bir hızla devam eden Ankara Arena çok amaçlı spor salonu Basketbol dışında Voleybol, Tenis, Buz Hokeyi ve Boks gibi spor branşlarının organizasyonlarına da ev sahipliği yapacak.Spor organizasyonlarının dışında Ankara Arena, konser, kongre gibi sosyal ve kültürel etkinliklerinde düzenleneceği sosyal bir kent merkezi olarak da hizmet verecek bir tesis.

YAŞAYAN SPOR SALONU
55 bin m2 kullanılabilir alanı bulunan Ankara Arena bin 425'i protokol koltuğu olmak üzere toplam 10.754 seyirci kapasitene sahip olacak.Ankara Arena çok amaçlı spor salonu, 34 bin m2’lik ana spor salonu ile 21 bin m2’lik toprak altında oluşturulmuş kapalı otopark binasından oluşuyor. Arena şehrin merkezinde bulunduğundan yaya ulaşımın yanında otobüs, metro toplu taşım araçları ile de kolaylıkla ulaşılabilecek konuma sahip. Bunun yanında 545’i kapalı olmak üzere toplam 925 araç kapasiteli otoparkı ile sporcu ve sporseverlere park sıkıntısı yaşamamaları imkanı sunabilecek.Aynı zamanda tüm binaya ulaşımı sağlayan merdiven ve farklı kotlarda oluşturulan terasları, açık ve kapalı mekanları, kentin sosyal yaşamının bir uzantısı olmayı amaçlıyor. Böylece Ankara Arena Spor Kompleksi sadece spor aktiviteleri ile kullanılan bir tesis olmaktan çıkıp sosyal yaşamın bir parçası olarak kente 365 gün 24 saat hizmet veren bir merkez haline gelecek.

TÜM DETAYLAR DÜŞÜNÜLMÜŞ
Ankara Arena içerisinde spor salonunun yanında; ısınma salonu, sporcu ve hakemler için soyunma odaları, idari ofisler, basın merkezi ve çalışma odaları da yer alıyor. Seyirciler için kafe, büfe, restaurant ve mağazalar düşünülürken tesis içerisinde protokol ve VIP için de özel bölümler yapılıyor. Salonda ayrıca, engelliler için özel otoparklar ayrılmış, ulaşım kolaylığını sağlayacak çözümler ve özel tuvaletler inşa ediliyor.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.