Avrupa Üniversiteler Masa Tenisi Şampiyonası’nda Şampiyon Türkiye

Ekleme Tarihi 26.7.2019

Avrupa Üniversiteler Masa Tenisi Şampiyonası’nda şampiyon Türkiye'yi temsil eden Nişantaşı Üniversitesi oldu. Finalde Rusya ile karşılaşan Türkiye, rakibini 3-1 mağlup ederek büyük bir başarıya imza attı.

İtalya’nın Camerino şehrinde dokuzuncusu düzenlenen Avrupa Üniversiteler Masa Tenisi Şampiyonası’nda Türkiye'ye kupayı Nişantaşı Üniversitesi getirdi. Avrupa’nın birçok ülkesinden farklı üniversitelerin yer aldığı şampiyonada kıyasıya rekabet yaşandı.

Grup aşamasında Polonya ve İngiltere ile mücadele eden Nişantaşı Üniversitesi, turnuvanın çeyrek finalinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) temsilcisi Girne Amerikan Üniversitesi ile karşı karşıya geldi. Rakibini 3-1 mağlup ederek yarı finale yükselen Türkiye'nin bu turdaki rakibi ise Polonya oldu. Bu karşılaşmada da rakibine şans tanımayan Nişantaşı Üniversitesi, adını finale yazdırarak Rusya'nın rakibi oldu. Final müsabakasında da rakibi Rusya'yı 3-1 ile geçmeyi başaran Nişantaşı Üniversitesi, Avrupa'da üst üste 2'nci şampiyonluğunu elde etti.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.