Bakan Kasapoğlu’dan Sinop Ziyareti

Ekleme Tarihi 27.2.2019

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sinop’a yapılacak olan Sinop Dokuoğlu stadının temel atma törenine katıldı.

 Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Temel atma töreninin ardından Gençler ile Demokrasi buluşmasına katıldı. 

Sinop Kültür Merkezinde gençlerle bir araya gelen Kasapoğlu, onlarla deneyimlerini paylaştı.

Bakan Kasapoğlu burada gençlere verdiği tavsiyede; “ Bu bizim demokrasi buluşmaları gerçekten çok anlamlı çünkü ülkemiz gerçekten pek çok farklı görüşü, farklı grubun bin yıllardır bir arada kardeşçe, barışça yaşadığı coğrafya. Biz bu medeniyetin evlatlarıyız, torunlarıyız. İnşallah 31 Mart’ta bir kısmınız yeni ilk kez oy kullanacak. Demokrasi noktasında, demokrasi buluşması diyoruz buna.  Bu etkinliğe siz de eşlik edeceksiniz. Ben şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Gerçekten ülkemizde seçimlere katılım yani oy kullanma oranı açısından pek çok Avrupa ülkesinden Amerika’dan çok daha öndeyiz. Seçime katılın. Oy verme günü. Pek çok Avrupa ülkesinde bu oran %50’lerde. Dolayısıyla ülkemizdeki demokrasinin standartlarını ölçmeye kalkanlar, bizde kusur arayanlar önce buna baksınlar. İbret alsınlar. Biz demokrasimizle, milli irademizle darbeye karşı, demokrasi olan tehditlere karşı duruşumuzla örnek bir milletiz. Örnek bir ülkeyiz. Siz gençlerde örnek bir gençliksiniz.” Dedi. 

Ardından Kasapoğlu Sinop ASKF yöneticileri ile bir araya geldi, Sinop ASKF Başkanı Ayhan Özhan Gençlik ve Spor Bakanı M.Muharrem Kasapoğlu’na Sinop hatırası ahşap gemi maketi hediye etti.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.