Bakan Kasapoğlu'ndan Filenin Sultanlarına Tam Destek

Ekleme Tarihi 9.9.2019

2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde Sırbistan ile karşılaşarak turnuvayı ikinci bitiren milli voleybolculara tribünden destek olan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Şampiyon olamadık belki ama şampiyon olmuş kadar olduk. Çünkü sporcularımız son saniyeye kadar inançlarını ve motivasyonlarını hiçbir şekilde kaybetmedi” dedi.

Filenin Sultanları, Ankara’da düzenlenen 2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nı gümüş madalya ile tamamladı. Finalde milli voleybolculara tribünden destek veren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Şampiyon olamadık belki ama şampiyon olmuş kadar olduk. Çünkü sporcularımız son saniyeye kadar inançlarını ve motivasyonlarını hiçbir şekilde kaybetmedi” diye konuştu.

2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası sona erdi. Final maçında Sırbistan’a 3 -2 kaybeden A Milli Kadın Voleybol Takımımız Avrupa ikincisi oldu. Final maçı sonrası dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu verdi.

Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, "Elbette şampiyon olamadık belki ama şampiyon olmuş kadar olduk. Çünkü sporcularımız son saniye kadar inançlarını ve motivasyonlarını hiçbir şekilde kaybetmedi" dedi.

Sırbistan'ın tecrübeli bir rakip olduğuna dikkati çeken Bakan Kasapoğlu, "Bugüne kadarki performansıyla önemli bir rakipti. Biz her rakibe en güzel şekilde meydan okunacağını kızlarımızın bugünkü performansıyla ortaya koyduk. Oyuncuları, teknik ekibi ve federasyonu tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Bir tebriğim de Ankara halkına"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara seyircisinin organizasyonun başından sonuna kadar milli takımın yanında olduğunu hatırlatarak, "Bir tebriğim de Ankara halkına" dedi. Bakan Kasapoğlu, "Salon, müsabakaların başından itibaren harikaydı. Halkımızın heyecanı, son saniye kadar olan inançları gerçekten bizleri mutlu etti. İnşallah bu başarı, bundan sonraki başarıların bence müjdecisi ve habercisi" şeklinde konuştu.

Bakan Kasapoğlu’ndan tebrik mesajı

Bakan Kasapoğlu, Avrupa ikincisi olarak gümüş madalyaya uzanan A Milli Kadın Voleybol Takımı için bir de tebrik mesajı yayımladı. Bakan Kasapoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Başkent Ankara’da düzenlenen 2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda finalde Sırbistan ile karşılaşarak Avrupa ikincisi olan A Milli Kadın Voleybol Takımımızı tebrik ediyorum. Türk voleybolu, başarılarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Sporcularımıza, teknik heyetimize ve şampiyona boyunca salonu dolduran başkent seyircisine teşekkür ediyorum.”

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.