Başbakan Yeni Hedefi Açıkladı…

Ekleme Tarihi 15.7.2011

BAŞBAKAN YENİ HEDEFİ AÇIKLADI… Başbakan Recep Tayyip Erdoğan UNİVERSİADE Kış Oyunları tesis açılışı için geldiği Erzurum’da, oyunlar sonrası hedef olarak, kış olimpiyatlarını gösterdi.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en büyük spor yatırımı olarak nitelendirilen, 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nın yaklaşık 600 milyon liraya mal olan tesislerini hizmete açmak ve 3. Büyükelçiler Konferansı'na katılmak üzere dün akşam Erzurum’a gelen Başbakan Erdoğan, ayağının tozuyla Kiremitlik Tepe Mevkii’nde düzenlenen havai fişek ve kayakla atlama gösterisini izledi. Gösteri öncesinde yemek yediği restoranın önünde vatandaşların sevgi seliyle karşılaşan Erdoğan, kendisini görmek için restoran önüne gelen çocuklara oyuncak ve ajanda dağıttı, başbakanlık otobüsünden halkı selamladı.

KAZA GEÇİREN KAYAKÇIYA GEÇMİŞ OLSUN
Atlama kulelerinde 17 Aralık’ta yapılan test yarışları sırasında düşen Erzurumlu milli kayakçı Samet Karta ile bir süre sohbet edip geçmiş olsun temennisinde bulunan Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyya Erdoğan ve bakanlarla birlikte 2’si Türk 11’i Slovenyalı kayakçının atlayışlarını izledi.Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül’den çalışmalar hakkında bilgi alan Erdoğan, atlayışa katılan sporcuları ödüllendirdi. Başbakan Erdoğan, eşi ve kızı, organizasyon komitesi, bakanlar, sporcular ile basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

HEDEF ERZURUM’DA OLİMPİYAT
Başbakan Erdoğan, tribünlerde toplanan vatandaşlara da hitap etti. Erzurum'a son yılların en büyük yatırımını yaptıklarını anlatan Erdoğan: “Kış Oyunları’nı başarıyla yapacağız. Bundan sonraki hedefimiz Erzurum’da bir kış olimpiyatı düzenlemektir. Bunun gayreti içerisinde olacağız. Artık Erzurum bir dünya kenti olma yolunda ilerliyor." dedi. Erdoğan, gazetecilerin kar sıkıntısı ile ilgili sorusuna ise, "Meteorolojiye göre kar sorunu artık yok. Madem burada kar duası yapılmış, siz de dua edin kar sıkıntısı olmasın." diye cevap verdi

PROGRAM İLGİ GÖRDÜ
Programa Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, çok sayıda milletvekili, Vali Sebahattin Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları Genel Koordinatörü Bekir Korkmaz ile diğer ilgililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YUNANİSTAN BAŞBAKANI PAPANDREU ERZURUM’DA
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bugün, oyunların açılış ve kapanış törenlerinin yapılacağı Cemal Gürsel Stadyumu’nda kış oyunları tesislerinin hizmete açacak olan Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu da geç saatlerde Erzurum'a geldi. Papandreu'yu havaalanında, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile görevliler karşıladı.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.