Bayan Halterciler İstim Üstünde

Ekleme Tarihi 15.7.2011

Büyük Bayanlar Halter Milli Takımı, 22-27 Kasım tarihleri arasında Güney Kore'de yapılacak Dünya Halter Şampiyonası'na Çorum'da hazırlanıyor.

Teknik direktör Talat Ünlü ve antrenörler Mustafa Doğan, Nurcihan Gönül ile Osman Nuri Burak'ın nezaretinde 22 Ekim'de başlayan kampın, 13 Kasım'a kadar devam edeceği bildirildi.Olimpiyat şampiyonu Nurcan Taylan, olimpiyat ikincisi Sibel Özkan, Avrupa şampiyonu Sibel Şimşek, yıldızlar ve gençler dünya rekortmeni Şaziye Okur, Aylin Daşdelen, Emine Bilgin, Sibel Altındaş, Ümmühan Gürçay, Rabia Zengin, Elif Güneş ve Eda Çakar'dan oluşan ve çalışmalarını Anitta Otel'de sürdüren milli takım kafilesinin, 22-27 Kasım tarihleri arasında Güney Kore'nin Gayak kentinde yapılacak Büyük Bayanlar Dünya Halter Şampiyonası'na katılacağı kaydedildi.

MİLLİ SPORCULARA ZİYARET
Bu arada Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Kuruluşları Daire Başkanı Nurettin Özen, Milli Takım kampını ziyaret etti. Teknik direktör Talat Ünlü ve kamp müdürü Hatice Derinöz'den çalışmalar hakkında bilgi alan Özen, milli sporcularla da sohbet etti.Milli takımın Çorum'da kamp yapmasının önemli olduğuna dikkat çeken Nurettin Özen, gelecek yıllarda Çorum'a milli takım kamp eğitim merkezi kurulması için çalışma yapacaklarını bildirdi.

''HEDEFİM ŞAMPİYONLUK''
3 kez Avrupa şampiyonu olan ve dünya şampiyonasında milli mayoyu giyecek Çorumlu halterci Sibel Şimşek, hedefinin Güney Kore'de yapılacak dünya şampiyonasında altın madalya kazanmak olduğunu söyledi.Şampiyon olarak İstiklal Marşı'nı tüm dünyaya dinletmek istediğini vurgulayan Şimşek, ''Dünya şampiyonasına memleketimde hazırlandığım için ayrıca bir mutluluk duyuyorum. Kendime güveniyorum ve bu şampiyonada derece yapacağıma inanıyorum. İnşallah İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletirim'' diye konuştu.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.