Beykoz Stadyumu Açıldı

Türkiye Futbol Federasyonu ile Beykoz Belediyesi iş birliği ile Yalıköy Mahallesi'nde yeniden inşa edilen Beykoz Stadyumu'nun açılış töreni bugün yapıldı.

21 Mart 2019, Per

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

UEFA ve FIFA standartlarına kavuşturulan ve profesyonel lig maçlarının oynanacağı şekilde yeniden düzenlenen Beykoz Stadyumu'nun açılış törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, TFF Başkanı Hüsnü Güreli, TFF Başkanvekilleri Nihat Özdemir ve Cengiz Zülfikaroğlu, TASKK Genel Başkanı ve TFF İcra Kurulu üyesi Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Guguloğlu, Genel Sekreter Kadir Kardaş ile Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

TFF Başkanı Hüsnü Güreli, törende yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "Köklü bir tarihe sahip olan Beykoz kulübümüzün ve Beykoz ilçemizin büyük bir heyecanla beklediği Beykoz Stadyumu'nu hizmete açmanın gururunu yaşıyoruz. Bu anlamlı güne katılan tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Öncelikle sizlere, içinde bulunduğumuz stadyum ve spor kompleksi ile ilgili kısaca bilgiler vermek istiyorum…

Bu stadyum, Futbol Federasyonumuz ve Beykoz Belediyesi iş birliği ile eski ruhundan uzaklaşmadan yönetim binasından tribünlerine, turnikelerden çevre duvarlarına kadar bütünüyle yenilendi. UEFA 2. kategori stat kriterlerini karşılıyor... Hem UEFA U17 ve U19 milli maçlarına, hem de TFF 2. ve 3. Lig maçlarına ev sahipliği yapabilecek standartlara sahip. Yenilediğimiz stadyumun zemini ve yanındaki idman sahamız, FIFA lisanslı suni çimden yapıldı. Yenileme yaparken engelli taraftarlarımızı unutmadık. Onlara da 15 kişilik özel tribün düzenlendi. Medya çalışanlarımızın rahat görev yapabilmesi için de her şey düşünüldü… 50 kişilik basın tribünü, 45 kişilik basın toplantısı odası, fuayesi ve dinlenme alanlarının yanı sıra 400 metrekare naklen yayın araç alanı bulunuyor.

Tesis içerisindeki 80 kişilik boğaz manzaralı restoran, buranın sadece stadyum değil yaşam merkezi haline gelmesini sağlayacak. Özetle Beykoz Stadyumu, eski ruhuna sadık kalınarak modern bir yapıya kavuşturuldu. Bu stadyum, Beykoz'da bulunan değerli kulüplerimizin çok daha iyi koşullarda spor yapması ve güzel işlere imza atmalarına olanak sağlayacaktır.

Bu stadyuma katkı sağlayarak, Federasyonumuzun amatör futbolun gelişimine verdiği desteğin önemini bir kez daha göstermeye çalıştık. Bu tesisin yapımında emeği geçen herkese, öncelikle görevi devraldığım eski başkanımız Sayın Yıldırım Demirören'e ve Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek, okul açılış programında da burada da çok önemli iltifatlarda bulundu, kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu teşekkürler bizim için çok anlamlı. Beykoz Stadyumu'nun Beykozlulara ve Türk sporuna hayırlı olmasını diliyorum."

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ve Binali Yıldırım'ın yaptığı konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Program, sporcularla hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.