Burhan Felek Atletizm Stadı Açıldı

Ekleme Tarihi 10.2.2020

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Burhan Felek Atletizm Stadı’nın açılışına Genel Başkan Ali Düşmez de katıldı.

Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan;  Tesisin kente ve Türk sporuna hayırlı olmasını dilerim. İstanbul'un en köklü spor tesislerinden Burhan Felek'in hizmete girdiği günden bu yana 500'e yakın ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptı burada nice sporcular yetiştişti yetişmeye de devam edecek. Futbol oynadığım dönemlerde bu tesiste maçlara çıktım, tesisin her bakımdan günün ihtiyaçlarına göre inşa edilerek sporcuların hizmetine sunulmasından memnuniyet duyuyorum.  Yapılan yatırımlarla 2002'de ülke çapında 12 olan atletizm pistinin bugün itibariyle 56'ya çıkardık. Burhan Felek Atletizm Stadı'nın ve çalışma salonlarının yeni haliyle uluslararası müsabakalar için gereken her türlü yeni imkana da kavuştu.’’ dedi.

Tesiste Uluslararası Atletizm Federasyonu standartlarında doğal çim saha ve 8 kulvarlı atletizm pisti bulunduğunu belirten Erdoğan, tesisin 60 metre uzunluğunda 5 kulvarlı ısınma pistine, bin 800 metrekare kapalı alana sahip atletizm salonuna ve 2 bin 425 seyirci kapasiteli kapalı tribüne sahip olduğunu söyledi.

Erdoğan, ayrıca tesis bünyesinde halter ve kondisyon salonları, engelli atletizm sporcuları salonu, rehabilitasyon merkezi, karate, tekvando, judo, temel jimnastik, pilates ve masa tenisi salonları bulunduğunu aktardı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise konuşmasında, İstanbul'un sembol yapılarından birini çok daha modern ve donanımlı bir şekilde tekrar hizmete sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şöyle devam etti; “Bu anlamlı günümüzde bizleri yalnız bırakmayan Saygıdeğer Cumhurbaşkanı'mıza, özellikle bu süreçteki destekleri için teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu modern tesisin bugünlere gelmesinde emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Sporun, sporcunun ve gençlerin her zaman en büyük destekçisi olan Saygıdeğer Cumhurbaşkanı'mızın önderliğinde, özellikle son 18 yıldan beri süregelen sportif devrimlerimize ara vermeden devam etmeninin sevincini ve gururunu yaşıyoruz. İnşallah yine bu şekilde gerek İstanbul'umuzda gerek ülkemizin dört bir yanında inşa ettiğimiz tesisleri bir bir halkımızla buluşturacağız. Bunun için inanç ve azimle çalışıyoruz."

Uluslararası Atletizm Federasyonu standartlarında doğal çim saha ve 8 kulvarlı atletizm pistinin yanı sıra, 60 metre uzunluğunda 5 kulvarlı ısınma pisti, 1800 metrekare kapalı atletizm salonunu içinde barındıran tesiste, 2 bin 425 seyirci kapasiteli kapalı tribün de bulunuyor. Halter, fitness ve kondisyon salonlarının yanında engelli atletizm sporcuları için salon ve rehabilitasyon merkezi de bulunan tesiste, 268 metrekare karate salonu, 200 metrekare tekvando salonu, 236 metrekare judo salonu, 232 metrekare temel cimnastik salonu, 80 metrekare pilates, step ve aerobik salonu, 264 metrekare masa tenisi salonu, 120 metrekare bilardo, langırt ve dart salonu da bulunuyor.

Tesiste ayrıca, sporcuların dinlenebileceği kitap-kahve salonu ile geleneksel çocuk oyunları ve zeka oyun alanları da yer alıyor.

Burhan Felek Atletizm Stadı, 7 gün 24 saat vatandaşlara hizmet verecek.

Açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanı sıra, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır,  NATO Parlamenter Asamblesi Türk Delegasyonu Başkanı ve AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Ravza Kavakçı Kan ve Akif Çağatay Kılıç, İzmir Milletvekilleri Binali Yıldırım ve Alpay Özalan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, spor camiasının yöneticileri, teknik adamlar ve sporcular katıldı.

 

Burhan Felek Atletizm Stadı Tanıtım Filmi için tıklayınız

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.