Çorum Belediyesi'nden Amatör Spor Kulüplerine 1 milyon 150 bin TL Değerinde Malzeme Desteği

Her yıl düzenli olarak Çorum amatör spor kulüplerine malzeme desteği veren Çorum Belediyesi bu yıl da 1 milyon 150 Bin TL değerinde spor malzemesi dağıttı.

11 Aralık 2023, Pzt

Anasayfa / Haberler / Askf Haberleri

Şehit Abdullah Tayyip Olçok Spor Salonu’nda gerçekleşen malzeme dağıtım törenine Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Murat Günay, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Çorum ASKF Başkanı Ferhat Arıcı ve kulüp temsilcileri katıldı.

 

Malzeme dağıtım töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi’nin amatör spor kulüplerinin ihtiyaçları başta olmak üzere sportif altyapı gibi birçok noktada çok güzel çalışmalara imza atıldığını dile getirdi. Başkan Aşgın, Çorum’un spor şehri olduğunu dile getirerek iki spor salonu, iki yüzme havuzu, 4 semt sahası ve UEFA standartların iki nizami futbol sahasını soyunma odaları ve tesisleriyle birlikte spor camiasına kazandırdık" dedi.

 

Başkan Aşgın, iki önemli spor tesisinin de inşaatına başladıklarını hatırlatarak, Masa Tenisi Eğitim Merkezi ve Güreş Eğitim Merkezi inşaatlarının da devam ettiğini, gelecek dönem bu tesisleri de gençlerin hizmetine sunacaklarını sözlerine ekledi.

 

Amatör sporu çok önemsediklerinin kaydeden Başkan Aşgın malzeme desteğini her yıl önemli oranda artırdıklarını kaydetti. Başkan Aşgın “Yeter ki gençlerin spor yapmasını sağlayalım. Amatör spor kulüplerimiz gençlerimize destek ve katkı vermeye devam ettikçe bizler de bu desteklerimize devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Törende konuşan Çorum ASKF Başkanı Ferhat Arıcı, Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürü Cemil Çağlar ve İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş da spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

 

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.