Çorum Belediyesi’nden Merkezde Bulunan 17 Amatör Spor Kulübüne Spor Malzemeleri Düzenlenen Törenle Dağıtıldı

Ekleme Tarihi 4.11.2019

Çorum Belediyesi tarafından 17 amatör futbol kulübü ile bir voleybol takımına toplam değeri 67 bin lira olan malzemeler törenle dağıtıldı.

Malzeme dağıtım törenine Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Gençlikspor Bakanlığı Danışmanı Süleyman Bayraktar, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sefer Kurtaran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜFAD Şube Başkanı Remzi Karahan, İl Hakem Kurulu Başkanı Durmuş Buyruk, Amatör spor kulüplerinin idareci antrenör ve sporcuları ile sporseverler katıldı.

Malzeme dağıtım töreninde konuşan Çorum ASKF Başkanı Sefer Kurtaran; Amatör kulüpler olarak her yıl İl Özel İdaresi ve Çorum Belediyesi’nden aldıkları malzeme destekleri ile sezonun malzeme ihtiyaçlarını karşılandığını belirterek bunun için teşekkür etti.

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Haşim Eğer ise konuşmasında; Kendilerinin de sporun içinden geldiğini toprak sahalarda futbol oynadıklarını malzemelerini kendilerinin aldığı günlerden bugün çim sahalara ve bu tür malzeme desteklerine gelindiğini belirterek ‘Gerçekten ülke olarak büyük bir gelişim gösterdik. Spor tesisleri açısından iyi bir noktaya geldik. Sporu seven bir Belediye Başkanımız var ve onun vereceği katkı ile daha güzel günlere hep birlikte ulaşacağımıza inanıyorum. Bu malzeme desteğinde emek veren tüm Belediye personelimize teşekkür ediyorum’ dedi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise konuşmasında; “ Amatör sporlar sporun anasıdır. Amatör olmadan profesyonel olunamaz. İlimizdeki amatör spor kulüplerine her yıl yaptığımız yardımları geleneksel hale getirdik. Kulüplerimizin daima yanındayız. Yardımlarımız artarak devam edecektir. “ dedi.

17 amatör kulübe toplam 1720 adet malzeme dağıtıldı.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.