Demokrasi Ve Şehitler Mitingi İstanbul'da Düzenlendi

Ekleme Tarihi 8.8.2016

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle İstanbul Yenikapı'da düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en yüksek katılımlı organizasyonu olarak tarihe geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de katıldığı Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nin coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirildiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Şimdi bugün burada Genelkurmay Başkanıyla, Yenikapı Meydanı'nda Cumhurbaşkanıyla, Başbakanıyla, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanlarıyla, 81 vilayetimizdeki her görüşten, her meşrepten insanımızla verdiğimiz şu görüntü var ya işte bu görüntü inanın bana ülkemizin düşmanlarını en az 16 Temmuz sabahı kadar üzmüştür, kahretmiştir. Bu manzara, bin yıllık vatanımızın tek bir taşına dahi göz dikenlerin ödemeyi göze alacakları bedelin ilanı ve ispatıdır. Bu manzara, Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşacağının ilanı ve ispatıdır. Bundan sonra işimiz ne biliyor musunuz? Artık muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak."
Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, TFF Başkanvekilleri ve Yönetim Kurulu üyeleriyle Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in yanı sıra, Kulüpler Birliği ve Başakşehir FK Başkanı Göksel Gümüşdağ,  Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta da katıldı.  
 
 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.