Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden “Başarı Sizden Destek Bizden” Projesi Kapsamında Amatör Spor Kulüplerine Destek

Ekleme Tarihi 1.11.2019

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından "Başarı Sizden Destek Bizden” sloganıyla başlatılan proje kapsamında 207 Amatör Spor Kulübüne 1 milyon 200 bin lira nakdi yardım çeki Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu tarafından Diyarbakır ASKF Başkanı Remzi DAYAN’a törenle teslim edildi.

Törene Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, STK Başkanları, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel TAŞÇIER, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, TFF Diyarbakır bölge Müdürü Serkan Bayhan, kulüp başkanları, sporcular ve çok sayıda basın emekçileri katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Diyarbakır ASKF Başkanı Remzi Dayan ise spor kulüplerine yardımlarından dolayı Vali Güzeloğlu'na teşekkür etti. Dayan, "Sayın Valimizin bu destekleri bize can suyu oldu, kendisine şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Törende bir konuşma yapan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, spor branşlarında 207 amatör kulübü ve 82 bini aşkın sporcuya böyle büyük bir yardımı yapmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

Amatör spor kulüplerini kısa sürede malzeme yardımı ile buluşturacakları müjdesini de veren Güzeloğlu, şöyle konuştu:

“Hiç merak etmeyin biz malzeme dahil bütün yardımlarımızın planlamasını yaptık, en kısa süre içerisinde amatör spor kulüplerimize malzeme yardımı ile buluşturacağız. Bu konuda kararlılığımız açıktır. Bir milyona yakın genci bulunan Diyarbakır’da, sporu her alanda zirveye taşımak, fiziki tesis altyapısından başlayarak sporcularımızın uluslararası yarışmasındaki başarısına kadar bir dizi temel hedeflerimizi gündemimize aldık. Bizler Büyükşehir Belediyesi imkânları ile Valilik olarak Diyarbakır'ın emrinde ve hizmetindeyiz. Okul spor kulüplerinden başlayarak amatör spor kulüplerine, lisans ücretlerinden katılacakları müsabakaların araç teminine, malzemeden manevi olarak moral desteğine kadar her konuda ve her an amatör sporun, sizlerin yanındayız." dedi.

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.