11 Eylül 2023, Pzt>
İlk maçında Portekiz'e 2-1 yenilen, ikinci ve üçüncü maçlarında İrlanda'yı 5-1, İtalya'yı 5-2 mağlup eden Ay-yıldızlılar, yarı finalde ev sahibi İtalya'yı bir kez daha 8-1 gibi farklı bir skorla geçtikten sonra Portekiz'den rövanşı 2-1'le alıp kupayı kaldırdı.
Padova kentindeki Palestra Comunale di Salboro'daki final maçı büyük çekişme içinde geçti. İlk yarısı 0-0 eşitlikle tamamlanan müsabakanın ikinci yarısında çok iyi bir futbol ortaya çıkaran Down Sendromlu Futsal Milli Takımı, 2 gol birden bularak mücadeleyi 2-1 kazanıp Avrupa Şampiyonluğuna ulaştı.
TASKK Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ yaptığı açıklamada; “Down Sendromlu Futsal Milli Takımımızı yürekten tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.
Diğer Haberler
U-20 Kadın Voleybolcularımız Balkan Şampiyonu
Milli Pentatletimiz Eren'den Dünya Rekoru
U-20 Kadın Basketbol Milli Takımımız Çeyrek Finalde
Judocularımızdan Çekya'da 2 Altın, 1 Bronz
U-22 Kadın Voleybol Milli Takımımız Avrupa 3'üncüsü
A Milli Takım Çeyrek Finalde