Elazığ İl Özel İdaresi’nden Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Desteği

Ekleme Tarihi 9.10.2019

Elazığ İl Özel İdaresi tarafından sağlanan 850 bin TL’lik kaynakla Elazığ Amatör Spor Kulüplerine spor malzemeleri alındı. Alınan spor malzemeleri İl Özel İdaresi Spor Kompleksinde düzenlenen törenle Vali Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve diğer protokol üyeleri tarafından kulüplere dağıtıldı.

Törene; Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ, Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, TÜFAD Elazığ Şube Başkanı Münir Yılmaz, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Elazığ Şube Başkanı Atakan Aksu, İl Hakem Kurulu Başkanı İnanç Özgen, Türkiye Saha Komiserleri Derneği Elazığ Şube Başkanı M. Sami Türkmen, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı M. Nafiz Koca, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri ve Amatör spor kulüp yöneticileri ile sporcular katıldı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür törende yaptığı konuşmada; 

"Sayın Valim değerli protokol, sportif anlamda tesisleşme noktasında Elazığ Amatör Spor Evi’ ni ilimiz sporuna kazandıran Başta Belediye Başkanımız ve aynı zamanda Onursal Başkanımız olan Sayın Şahin ŞERİFOĞULLARI olmak üzere emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.

Ben amatör kulüplerimize yapılan bu yardımlarda emeği geçen başta Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Belediye Başkanımıza, İl Özel idaresi Genel Sekreterimize, İl Genel Meclis Başkanı ve Üyelerimize şahsım, yönetim kurulum ve amatör spor kulüplerimiz adına canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Amatör sporların Elazığspor’un gölgesinde kalmaması gerektiğini belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Onlarda çok kıymetli. Elazığ’ın süper ligde temsilci yok deniliyor. Elazığ’ın süper ligde temsilcisi var. Çok başarılı kadın basketbol takımı var. Gurur duyduğumuz ve şehrinde sahip çıktığı bir takım var. Maçlarını geçen yıl takip edenler bilir. Dolu dolu oynadı ve şehir sahip çıktı. Sadece ilimizin değil bölgenin gururu oldu. Bölgede kadın basketbolda bir temsilcisi yoktu. Bu sene yaptığımız transferlerle oluşturduğumuz kadro ile inşallah süper ligde de başarılı olacaktır. Buraya diğer kulüplerin gelmesine vesile olacak. Elazığ’ı süper lig de en iyi şekilde temsil edecektir. Gönlümüz ister ki Avrupa arenasında da bizi temsil eder. Elazığ’ın biz sporda markalaşmasını ve gelişmesini istiyoruz” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI ise yaptığı konuşmada; “Uzun yıllar Başkanlığını yaptığım Amatör Spor Kulüplerinin bu güzel organizasyonunda sizlerle bir arada olmaktan dolayı son derece gurur ve mutluluk duyuyorum.

Ben sporun içiresinden gelen bir Belediye Başkanı olarak her zaman kulüplerimizin yanında olacağım ve Elazığ’ımızı spor Başkenti yapma yolunda ciddi adımlar atacağım.

Yeni sezonun tüm spor camiamıza hayırlara vesile olmasını diliyor, kazasız, belasız ve sorunsuz bir sezon geçirmenizi Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından İl Özel İdaresi tarafından alınan spor malzemeleri protokolün katılımıyla Amatör Spor Kulüplerine dağıtıldı.

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.