Engelleri dansla aşan milliler, göz dolduruyor

Ekleme Tarihi 28.11.2019

Samsun'da kampa giren Tekerlekli Sandalye Dans Milli Takımı sporcuları, 29 Kasım’da Almanya’da düzenlenecek dünya dans şampiyonasına hazırlanıyor. Sıkı kamp programında antrenmanlarını sürdüren milli dansçılar, yaşam hikâyeleri ve gayretleriyle de dikkat çekiyor.

Milli dansçılar, Yaşar Doğu Spor Salonu'nda Milli Takım Antrenörü Gazi Umdu yönetimindeki yoğun kamp programında çalışmalarını sürdürüyor. Milliler şampiyondan altın madalya ile yurda dönmeyi hedefliyor. Uluslararası arenada Türkiye’yi temsil etmenin gururunu yaşayan milli dansçılar, yaşam hikâyeleri ve gayretleriyle göz dolduruyor. Milli takımın dansçıları Abdül Kadir Ünal  (45) ve Memet Sefa Öztürk (39), yıllar önce başlarından geçen kaza ve olaylarda, yaşadıkları hikâyeleriyle de örnek oluyor. 25 yıl önce omuriliğine isabet eden kurşun nedeniyle tekerlekli sandalye mahkûm olan Ünal ile 2006'da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndaki mezuniyet gecesi geçirdiği trafik kazası sonucu felç geçiren Öztürk'ün hayata bağlılığı ise herkese örnek oluyor.

25 yıl önce yaşadıklarını anlatan Abdül Kadir Ünal, “Ehliyet almak için trafik şube müdürlüğüne gitmiştim. Tabancasını kurcalayan bir polis memuru, kazara beni vurdu. Omurgamdan yaralandım. Zor zamanlar geçirdim ama hiçbir zaman pes etmedim, yaşama mücadelemi kaybetmedim. Engeliniz ne olursa olsun, hayata tutunmanızı sağlayacak bir şeyler var, umut var. Bir hafta boyunca ‘Neden benim başıma geldi?’ dedim, bir hafta sonra bu düşünceleri kafamdan sildim ve hayata tutundum. Bu durum benim için bir engel değil, ben de herkes gibi istediğimi yapabiliyorum. Benim engel olarak görmediğimi, başka kişilerin engel demesine katlanamıyorum” dedi.

 

KAYNAK:DHA

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.