Ergani Kupasına Kavuştu

Bölgesel Amatör Lig 2.Grup’ta şampiyon olup 12 grup içinde Spor Toto 3.Lig’e yükselen ilk takım ünvanını elde eden Erganispor şampiyonluk kupasını törenle teslim aldı.

16 Temmuz 2011, Cmt

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

Ergani Şadi Düğün Salonu’nda düzenlenen kupa töreni ve şampiyonluk kutlamasına Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Babacan,İlçe Kaymakamı Ramazan Yıldırım, İlçe Belediye Başkanı Fesih Yalçın, Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürü İslam Çetin, TFF Diyarbakır Bölge Müdürü Serkan Bayhan, TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, İlçe Emniyet Müdürü İsa Şen,Ergani’deki kamu kurum müdürleri, belediye meclis üyeleri, Diyarbakır’daki spor taban birlikleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Kupa töreni öncesinde Erganispor’lu futbolcular ve teknik heyet yerel müzikler eşliğinde halay çekti.
Erganispor Kulübü Başkanı Rıfat Yılmaz, şampiyonluktaki en büyük payın teknik heyet ve sporculara ait olduğunu belirterek,”Ergani’de spora olan ilgi tez konusu olmalıdır. Sporun bu kadar çok sevildiği ve her aileden sporcunun çıktığı başka bir yer yoktur. 2 yıl önce U14 Genç Takımımız Türkiye şampiyonu oldu. Bir çok yaş kategorisinde her yıl Diyarbakır şampiyınu oluyoruz. En önemlisi 3.Lig’e çıktık. Eğer 3.Lig’de birkaç yıl kalabilirsek profesyonel liglerde kalıcı olarak 2.Lig’e hatta daha üst liglere çıkacağımıza inanıyorum. Kaymakam, belediye başkanı ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz “ dedi.
TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi ise Ergani’nin sporla yatıp sporla kalkan bir ilçe olduğuna dikkat çekerek,”Tertemiz bir şampiyonluk. Ergani’ye hayırlı olsun. Aynı kararlılıkla devam edilirse daha büyük başarıların gelmesi kaçınılmaz olacaktır “ diye konuştu.
Konuşmalardan sonra 3.Lig’e çıkan Erganispor’a şampiyonluk kupası TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi tarafından verildi. Kupayı alan Sarı-Siyahlılar konfetiler eşliğinde büyük coşku yaşadı. Törende ayrıca Türkiye Şampiyonu olan Erganispor’un U14 ve Diyarbakır şampiyonu olan U15 takımlarına da kupaları verildi.
Törene katılan Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürü İslam Çetin ise Ergani İlçe Stadı’nın eksikleri konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Vali Mustafa Toprak’ın Ergani ziyareti sırasında kendisine talimat verdiğini belirten Çetin,”Vali bey stadın eksiklerini gidermemizi istedi. İşlemleri hızlandırdık. Soyunma odaları ve tribünler için gerekli ödenek çıktı. Bunu kaymakam beyin emrine sunacağız. Federasyonun belirlediği kriterleri yerine getirmek için gereken neyse yapılacak. Erganispor’un maçlarını burada oynayacaktır, herkesin içi rahat olsun “ dedi.

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.