Erzurum Kış Sporlarında Dünya Kenti Oluyor...

Ekleme Tarihi 15.7.2011

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, kış oyunları için gerçekleştirilen hazırlıkları yerinde inceledi.

Kış Oyunları'nın son hazırlıklarını yerinde inceleyen ve simülasyon ortamında değerlendiren Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, Erzurum’un organizasyondan yüz akıyla çıkacağını söyledi.Bakan Akdağ ve Bakan Özak ilk olarak Erzurum Valiliği'ni ziyaret etti. Ziyaret sonrasında bürokratlarla bir araya gelen iki bakan basına kapalı olarak 2011 Kış Oyunları'nın açılış ve oyunlarını simülasyon ortamında takip edip, değerlendirmelerde bulundu.

EN BÜYÜK DEVLET YATIRIMI ERZURUM’A
Simülasyon öncesinde ortak basın toplantısı düzenleyen Bakan Akdağ ile Özak, Türkiye'nin 2011 Kış Oyunları’ndan yüz akıyla çıkacağını ifade etti. Bakan Özak, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir şehre yapılan en büyük devlet yatırımının Erzurum'a gerçekleştirildiğini anlattı.Kış Oyunları tesislerinin açılış törenine Başbakan Erdoğan ile birlikte Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreou'nun da katılacağını dile getiren Özak, "Erzurum kış sporlarında dünya şehri olma yolunda. Yunanistan Başbakanı Sayın Papandreou ve Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, tesislerin açılışını birlikte gerçekleştirecek" dedi. Sağlık Bakanı Akdağ ise simülasyon toplantısının ardından Devlet Bakanı Özak ile tesis açılış törenlerinin gerçekleştirileceği Erzurum Stadyumu'na geçerek buradaki hazırlıkları inceledi.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.