02 Nisan 2024, Sal>
Nakdi yardım törenine, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Kaplan, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Ali Çeliksoy, Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadri Atam ve yönetim kurulu üyeleri, kulüp başkanları, idareciler ve sporcular katıldı.
Törende konuşan Başkan Büyükerşen, “Amatör sporun gelişmesini çok önemsiyorum. Profesyonel kulüplere değil sizlerin yönettiği kulüplere destek olmakla yükümlüyüz. Bütçe imkânları el verdiği ölçüde yıllardır olduğu gibi bu yılda desteğimizi sürdürüyoruz. Bu şehri sporla özdeşleştiren de sizlersiniz. Teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.
Eskişehir ASKF Başkanı Sadri Atam da Başkan Büyükerşen’e destekleri nedeniyle teşekkür ederek, “Büyükşehir Belediyesi her zaman amatör spor kulüplerinin yanında oldu. Son 10 yılda spor dairesi kurulduktan sonra özellikle futbolda forması, şortu, aracı olmayan spor dairesine gitti. Nakdi yardımlar yapıldı. 10 yıldır yapılan yardımlar boşa gitmedi. Son 10 yılda 50-55 olan futbol kulübü sayısı 87 oldu. 2500 olan sporcu sayısı 4800’e çıktı. Biz sadece futbol oynatmıyoruz. Ülkenin geleceğine de katkı sunuyoruz. Gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıyoruz. O yüzden bu destekler çok önemli. Amatör spor kulüpleri adına başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ediyorum” dedi ve günün anısına Başkan Büyükerşen’e çiçek ve teşekkür plaketi takdim etti.
Diğer Haberler
Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 16.Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı..
Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı Çanakkale Belediyesi Nikah Salonunda yapıldı...
Ali Düşmez ''Türk Sporuna Hizmet En Büyük Sevdamızdır''
TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, İstanbul Orhan Saka Amatörler Evinde açıklama yaptı.
Kıbrıs Barış Harekatının 50. Yılı
20 Temmuz 1974 tarihinde, Kıbrıs’ta Türklerin yaşadığı zulmü ortadan kaldırmak için Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı Kı..
15 Temmuz'u Unutmadık, Unutmayacağız!
Konya’da Minikler Turnuvası Şenliği Yapıldı
Konya’da TFF U11, U12 VE U13 Minikler turnuvası şenliği sona erdi.
Muğla’da 28.si Düzenlenen Valilik Kupası Futbol Turnuvasının Şampiyonu Tarımspor Oldu..