Genç ve Yıldız Kız turnuvaları birinci kademe müsabakaları tamamlandı

Genç ve Yıldız Kız turnuvaları birinci kademe müsabakaları, 2018-2019 Kadın Futbol Ligleri Müsabakaları Statüsü kapsamında, 20 Ocak - 2 Şubat 2019 tarihleri arasında gruplarda tek devreli lig usulüne göre bölgesel olarak oynandı.

13 Mart 2019, Çar

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

Grup müsabakalarının tamamlanması ve puan cetvellerinin tescil edilmesini takiben, 5 takım bulunan gruplarda ilk iki sırayı alan takımlar, 3 veya 4 takım bulunan gruplarda ise grubu birinci sırada tamamlayan 32'şer takım Genç ve Yıldız Kız turnuvalarında bir üst kademeye yükselmeye hak kazandı.

İkinci kademede mücadele etmeye hak kazanan takımlar Türkiye genelinde kulüplerin yer aldığı iller göz önünde bulundurularak, öncelikle coğrafi olarak planlanan 2 gruba (Kırmızı - Beyaz,) sonrasında kendi içinde 4'erli gruplara ayrılacak, 4'erli gruplar dijital platform üzerinden yapılacak kura çekimi ile belirlenecek.

13 Mart 2019 tarihinde saat: 11.00'de yapılacak kura çekimine http://meeting.tff.org/kura/ linkine kulüp ismi ile giriş yapan kulüpler katılabilecek. Tarafsız saha olarak belirlenecek müsabaka merkezleri Türkiye Futbol Federasyonu'nun bölge müdürlüklerince saptanacak ve ilan edilecek.

15 - 16 Nisan tarihlerinde oynatılması planlanan Yıldız Kızlar 2. ve 3. kademe müsabakaları ve 17-18 Nisan 2019 tarihinde oynatılması planlanan Genç Kızlar 2. ve 3. kademe müsabakaları neticesinde kazanan takımlar bir üst kademede mücadele etmeye hak kazanacak.

İkinci kademede mücadele edecek Genç- Yıldız Kız takımları

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.