“GENÇLERİMİZİN İSTİKBALİNİ ÇAKALLARIN ÇALMASINA HİÇBİR ZAMAN MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

Ekleme Tarihi 22.1.2021

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Fırat'ın, Dicle'nin kuzularını çakallara kaptırmayacağız, Karadeniz'in kuzularını çakallara kaptırmayacağız, gençlerimizin istikbalini o çakalların çalmasına hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Trabzon’un Ortahisar ilçe merkezindeki Eren Bülbül Gençlik Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Gençlerin, "Trabzon seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla karşılanan Bakan Kasapoğlu, "Biz de Trabzon'la gurur duyuyoruz, sizlerle gurur duyuyoruz"  karşılığını verirken, tarihin, dostluğun, kardeşliğin, tabiatın, güzelliğin, yiğitliğin şehri Trabzon'da olmanın mutluluğunu, heyecanını yaşadığını dile getirerek, her zamanki gibi sıcak ve samimi ev sahipliği ile ağırlandıklarını aktardı.

Bakan Kasapoğlu, Trabzon'un her zaman varlığını en güzel şekilde ifade eden, bunu da tarihte müstesna bir yere koyan şehir olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, Trabzon'un her açıdan gelişmesi ve ilerlemesinin çok önemli olduğunu dile getirdi.

Bakan Kasapoğlu, gençlik ve sporun Türkiye'nin istikbali açısından iki önemli alan olduğuna dikkati çekerek, "Bu alanda gelinen nokta son 18 yılda çok anlamlı bir boyutu ortaya koyuyor. 90'dan fazla tesis, son 18 yılda 10 misli tesisleşmeyi ortaya koydu. Gerek spor alanları, havuzları, salonları, semt sahaları ile futbol, basketbol, voleybol alanları, tenis kortlarıyla ve Türkiye'deki ilk deniz dolgusu olarak çok anlamlı Şenol Güneş Spor Kompleksi, stadyumu ile Trabzon’a önemli eserler kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Yurt kapasitesinin tam üç misli arttığını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "5 bin iken şu anda 15 bin yurt kapasitemiz ve tabii ki gençlik merkezlerimiz. 'Gençlerimiz neredeyse biz oradayız' anlayışı ile Trabzon'un en merkezi alanına 7/24 hizmet politikamızla eş güdümlü faaliyet gösterecek, gençlerimize yeni bir yuvanın, merkezin kazandırılmasının da heyecanını yaşıyoruz" açıklamasında bulundu.

“Her alanda zirveye oynayan bir ülkeyiz”

Bakan Kasapoğlu, Türkiye'nin her alanda zirveye oynayan bir ülke olduğunu belirterek,  sözlerine şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın öncü liderliği, güçlü vizyonu ile hamdolsun ulaşımı, ekonomisi, sanayisi, eğitimi, sağlığı ile zirveye oynadığımız gibi sporda da gençlikte de yarınların en güçlü iddiası olan bir ülkeyiz. Bu anlamda da Trabzon en öncü şehirlerinden bir tanesi. Hükümetimizin spordaki, gençlikteki iddiasını en güçlü şekilde şahit olarak yaşayan, hisseden şehirlerden bir tanesi. Bizim de hedefimiz, 'İki günü eşit olan ziyandadır' anlayışı ile bunu daha yukarılara taşımak."

Trabzon'un, Trabzonlunun gündeminde her daim sporun olduğunu bildiklerini anlatan Bakan Kasapoğlu, "Trabzonlunun bu anlamdaki potansiyeli çok güçlü, biz de gençlerimizi yarınlara daha güçlü, daha donanımlı hazırlama adına gençlik merkezlerimize, her alandaki spor imkanlarımızla, yurtlarımızla bu çıtayı yukarı taşımaya devam edeceğiz" dedi.

“Gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz"

Bakan Kasapoğlu, 2020 yılının bu anlamda koronavirüs salgınına rağmen dolu dolu yaşandığını kaydederek, şöyle devam etti:

"Pandemiye rağmen Türkiye'mizin tüm vilayetlerinde olduğu gibi Trabzon'umuz için de çok güçlü bir şekilde yatırımla çalışmayla geçirdik. Yine 2021'i de daha da ileri taşıyarak dolu dolu, verimli bir şekilde yaşamanın gayreti, heyecanı içerisindeyiz. Bugün de yine gerek Trabzon Büyükşehir Belediyemizle gerekse ilçelerimizle ve diğer tüm kurum ve kuruluşlarımızla işbirliğimizi masaya yatıracağız, planlarımızı, projelerimizi, stratejilerimizi tekrar konuşacağız ve bunları daha yukarı taşımanın gayreti, çalışması inancı içerisinde ve yine bugün olduğu gibi bir olarak, beraber olarak bu güzel tabloyu daha diri tutmanın gayreti içerisinde olacağız."

Gençliğin en büyük umut, varlık ve imkan olduğunun altını çizen Bakan Kasapoğlu, şunları söyledi:

"Ülkemiz gençlerimizin omuzunda inşallah yarınlara daha emin adımlarla yürüyecek, bizler de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerimiz için hiç bir fırsatı geride tutmadan, her imkanı onların önüne sererek, onların elinden tutmaya, onlarla omuz omuza yürümeye devam edeceğiz. Gençler bu anlamda bizi hiçbir zaman mahcup etmediler. Biz gençlerimize inanıyoruz, güveniyoruz ve onlar her şeyin güzelini, her şeyin en iyisini hak ediyorlar. Çünkü bizim gençlerimiz dünyaya vicdan, adalet penceresinden bakan gençler. Dünyanın 5'den büyük olduğunu çok iyi bilen gençler, onlar yarınların aydınlık dünyasında sözü olan, eseri olan gençler olacaklar. Bu merkezler onların yarınlara daha güçlü hazırlanmasında kendilerine birer yurt olacak, birer yuva olacak ve inanıyoruz ki yarınlar hem Türkiye için hem insanlık için bizim gençlerimizle çok daha aydınlık, çok daha müreffeh olacak."

Bakan Kasapoğlu, gençlerin, "Gençlik burada bakanının yanında" sloganları üzerine, "Bizler de gençlerimizin yanındayız her zaman" dedi.

"Biliyorsunuz, Sayın Cumhurbaşkanımız gençleri bazıları gibi sözde değil, özde seven ve değer veren bir lider" ifadesini kullanan Bakan Kasapoğlu, "Bugün hamdolsun gençler her alanda 18 yaşında seçme, seçilme hürriyetine sahip oldular Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarlarıyla. Birileri karşı çıktı, o süreçleri çok iyi biliyoruz ve bugünlerin en büyük umudu olan gençler yarınların iş insanları,  profesyonelleri, anneleri, babaları olarak çok daha farklı bir dünyanın kurulmasına öncü gençler olacaklar"  şeklinde konuştu.

"İyi ki varsın Eren"

Bakan Kasapoğlu, Trabzon'un yiğitliğin, kardeşliğin şehri olduğunu yineleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eren Bülbül kardeşimiz... Sadece Trabzon'un değil, ülkemizin gençlik sembolü, yiğitlik sembolü, cesaret sembolü olan şehit Eren kardeşimizi bu vesileyle rahmetle anıyorum. Kendisini hiçbir zaman unutmadık, hiçbir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız ve Eren'lere kıyanlara derslerini verdiğimiz gibi, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Şunu her zaman ifade ediyorum, Fırat'ın, Dicle'nin kuzularını çakallara kaptırmayacağız, Karadeniz'in kuzularını çakallara kaptırmayacağız, gençlerimizin istikbalini o çakalların çalmasına hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz."

Eren Bülbül'ün Trabzon'un, gençlerin, Türkiye'nin ve cesaretin sembolü olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu,  "İnşallah Eren'imizin hatırasını bu gençlik merkezimizde, Trabzon'un en orta yerinde Eren Bülbül Gençlik Merkezi olarak ilelebet yaşatacağız. Bu vesile ile Eren kardeşime 'İyi ki varsın Eren' diyorum, 'İyi ki varsın kardeşim' diyorum, 'Seni unutmadık, unutmayacağız' diyorum. Bu aziz toprakları, bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimi, bu anlamda gazi olan tüm büyüklerimizi, kardeşlerimizi, hürmetle, rahmetle yad ediyorum. Bizim davamız insanlık davası, 'Biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi için' diyor Yunus, o yüzden bu sevgi medeniyetini büyütme adına, umudu, kardeşliği güçlendirme adına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gayret etmeye, çalışmaya, ter dökmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

“Trabzon; alın terinin, çalışkanlığın ve gayretin şehridir”

Bakan Kasapoğlu, Trabzon'un alın terinin, çalışkanlığın ve gayretin şehri olduğuna işaret ederek, "O yüzden bu şehirdeki bu tabloyu daha güçlü kılmak hep birlikte inşa edeceğimiz bu anlamlı çalışmalarla daha da güzel olacak, buna inanıyoruz. O yüzdendir ki gerek spor salonlarımız gerek gençlik merkezlerimiz her nerede ne ihtiyaç var ise her zaman bu milletin emrinde olmaya devam edecek" dedi.

İhtiyaçların her geçen gün dinamik bir yapı olması hasebiyle değiştiğini ve geliştiğini aktaran Bakan Kasapoğlu, "Biz de inşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her nerede ne ihtiyaç var ise her daim tüm milletimizin, tüm gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz ve tabii ki sizlerle bu vesileyle buluşmalarımız, kucaklaşmalarımız, çalışmalarımız devam edecek. Özellikle bugünkü çalışmalarımızın şehrimiz, gençlerimiz ve sporcularımız için hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Gençlik merkezimiz, kutlu olsun, hayırlı olsun" açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından, Bakan Kasapoğlu, beraberindeki heyetle birlikte kurdele keserek merkezin açılışını gerçekleştirdi. Merkezde incelemelerde bulunan Bakan Kasapoğlu, gençlerle bir süre sohbet etti.

Bakan Kasapoğlu, şehit Eren Bülbül'ün kabrini ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017'de terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül'ün mezarına ziyarette bulundu.

Ortahisar ilçe merkezindeki Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi'nin açılışını yapan Bakan Kasapoğlu, daha sonra Bülbül'ün Maçka ilçesine bağlı Köprüyanı Mahallesi'ndeki kabrini ziyaret etti.

Bakan Kasapoğlu, Bülbül'ün kabrine su döktü, kırmızı güller bıraktı. Kabir ziyareti sırasında Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Bakan Kasapoğlu, şehidin annesi Ayşe Bülbül'e taziyelerini iletti. Her zaman yanlarında olduğunu dile getiren Bakan  Kasapoğlu, Eren Bülbül'ü unutmadıklarını ve unutmayacaklarını söyledi.

Bakan Kasapoğlu, Özkan Sümer'in kabrini ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Trabzonspor Kulübünün eski başkan ve teknik direktörlerinden Özkan Sümer'in mezarına ziyarette bulundu.

Bakan Kasapoğlu, Sümer'in Maçka ilçesindeki kabrine su döktü, kırmızı güller bıraktı. Kabir ziyareti sırasında Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Bakan Kasapoğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, Trabzon'daki temasları sırasında kentin hem gençliğiyle ilgili hem de sportif anlamda bugünü ve yarını için önemli çalışmalar, değerlendirmeler yaptıklarını belirtti.

Ayrıca, iki sembol isim Eren Bülbül ve Özkan Sümer'in de kabrini ziyaret ettiğini belirten Bakan Kasapoğlu, şehit Eren Bülbül'ün gençler için önemli bir rol model, örnek bir isim olduğunu ifade etti.

Bakan Kasapoğlu, Eren Bülbül Gençlik Merkezi'ni hizmete aldıklarını, ardından hem ailesini hem de kabrini ziyaret ettiğini aktardı.

"İyi ki varsın Eren" diyen  Bakan Kasapoğlu, "Eren'i hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. Eren'in hatırasını hem gönlümüzde yaşatacağız hem de onun gençler ve gelecek nesiller tarafından bilinmesi için tüm imkanlarımızı da seferber edeceğiz. Ben bir kez daha rahmet diliyorum kendisine ve minnetle anıyorum." şeklinde konuştu.

Bakan Kasapoğlu, hem Trabzonspor hem de Trabzon için hep çalışan Özkan Sümer'in yakın zamanda vefat ettiğini anımsattı.

Sümer'in, Türkiye için futbol başta olmak üzere sportif pek çok eseri bulunan, kişiliği ve çalışkanlığı ile örnek bir spor adamı olduğunun altını çizen Bakan Kasapoğlu, "Bu vesile ile hem spor camiamız hem Trabzon'umuz için sembol ismi rahmetle minnetle yad ediyorum. Kendisinin de kabrini ziyaret etmiş olduk" diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Trabzon'un spor şehri olduğunu belirttiği konuşmasını şöyle tamamladı:

"Her yaş grubu, kadını ve erkeği ile spora ilgisi olan bir şehir. Biz de bugün hem Trabzon'umuzun sportif geleceğini nasıl daha güçlü kılarız hem ulusal hem uluslararası anlamda, gençlerimizi, tüm halkımızı sporla nasıl daha güçlü bir şekilde buluştururuz, bunun çalışmalarını hem yatırım hem projeler anlamında detaylı bir şekilde mütalaa ettik, gelinen aşamayı değerlendirdik ve inanıyorum ki hem gençliğimiz için hem sporumuz için yarınlar çok daha aydınlık, çok daha güçlü olacaktır."

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, temasları kapsamında Misli.com 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Hekimoğlu Trabzon Kulübü’nü ziyaret etti. Trabzon’daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde sporcularla bira araya gelen Bakan Kasapoğlu, sporculara forma, kitap, basketbol topu ve raketlerin de yer aldığı çeşitli spor malzemeleri hediye etti.

 Bakan Kasapoğlu, Süper Lig'de oynanan Trabzonspor-İttifak Holding Konyaspor karşılaşmasını da tribünden takip etti.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.