Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan İzmir’de Amatörlere Malzeme Dağıtımı

Ekleme Tarihi 20.2.2019

Gençlik ve Spor Bakanı M.Muharrem Kasapoğlu İzmir’de, 260 amatör spor kulübüne spor malzemesi dağıtımı gerçekleştirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir ziyareti kapsamında ilk olarak Yeşilyurt'taki Sait Altınordu Yerleşkesi'ni ziyaret ederek Kulüp Başkanı Seyit Mehmet Özkan’dan bilgiler aldı.

 Kasapoğlu, Altınordu'nun sadece sportif değil etik anlamda da iyi futbolcular yetiştirme amacında olduğunu aktararak, şöyle konuştu: "Biz de her geldiğimizde Altınordu'yu ziyaret ediyoruz. Türkiye'nin her vilayetinde sporla, futbolla ilgili konuda gündemi Altınordu'ya getiriyoruz. Çünkü Altınordu çok önemli bir model. Altınordu gibi kulüplerin daha da artmasını temenni ediyoruz. Bu noktada bakanlık olarak da gerekli desteği vermeye hazırız. Ben bu manada kulüp başkanımız Seyit Mehmet Özkan'ı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Bundan sonra ziyaretlerimiz, desteklerimiz devam edecek."dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı M.Muharrem Kasapoğlu’nun İzmir ziyaretinde; İzmir Milletvekili Alpay Özalan,  İzmir Valisi Erol Ayyıldız,  Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, İzmir ASKF Başkanı Kadri Yatkın ve Yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Altınordu spor kulübünün ziyareti sonrası kulüplere malzeme dağıtım törenine geçildi. Törende konuşan İzmir ASKF Başkanı Kadri Yatkın teşekkürlerini iletti.Daha sonra kürsüye gelen TASKK Genel Başkanı ve TFF İcra kurulu üyesi  Ali DÜŞMEZ Spor Bakanından İzmir amatör spor kulüpleri için bazı isteklerini bildirerek desteklerini istedi. Malzeme yardımından dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığımıza amatörler adına teşekkür ederim dedi.

Törende konuşan Bakan Kasapoğlu Amatör spor kulüplerinin ülke sporundaki öneminin altını çizerek sporun önündeki engelleri kaldırmaya devam edeceklerini ifade eden Bakan “Tesisleşme anlamında Avrupa ülkeleriyle yarışır hale geldik, gerçekleştirdiğimiz projeler vizyonumuzun bir parçası, sporun önündeki engelleri kaldırmaya devam ediyoruz. Gündüz spora vakit bulamayanlar için tesislerimiz artık 7/24 çalışıyor” dedi. 

Malzeme dağıtım töreninden sonra Genel Başkan Ali Düşmez İzmir ASKF’yi ziyaret ederek ASKF Başkanı ve yöneticilerle bir süre görüştü.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.