Gençlik Ve Spor Bakanlığından 13 Bin Amatör Spor Kulübüne Malzeme Desteği

Ekleme Tarihi 3.4.2017

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2017 yılı içerisinde 13 bin amatör spor kulübüne malzeme dağıtımına Siirt ilinden başladı.

Siirt’de düzenlenen törene Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, TASKK Genel Başkan Yardımcısı Fahrettin Eserdi, Ağrı, Bingöl, Malatya, Elazığ, Batman, Hakkari, Van, Siirt, Muş ve Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarının Başkan ve yöneticilerinin katıldığı törende Siirt’teki spor kulüplerine spor malzemeleri dağıtıldı.

Programda ayrıca 7 milyon tutarında 60 yataklı bölgenin en modern Sporcu Kamp Eğitim Merkezi’nin temel atma töreni de düzenlendi. Burada yaptığı konuşmada Siirt’ten Avrupa Şampiyonlarının çıkacağını söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Bugün Türkiye genelinde 13 bin spor kulübüne, toplamda 26 milyonluk spor malzemesi dağıtımını başlatıyoruz. İki ay içerisinde bu malzemeler tüm spor kulüplerimize ulaşacak. Bunun yanı sıra bugün temelini atacağımız bu tesisin, Siirt sporunun ve sporcusunun ve aynı zamanda şehir dışında Siirt’e gelerek kamp yapacak sporculara iyi bir hizmet sunacağını düşünüyorum. İnanıyoruz ki Siirt Dünya şampiyonları, Avrupa şampiyonları ve olimpiyat şampiyonları çıkaracaktır. " dedi.
Program sonunda Bakan Kılıç’a üzerinde isminin yazıldığı sarı-mavi renklerinde Siirtspor forması ve atkı, Siit Valisi Mustafa Tutulmaz ve Siirt ASKF Başkanı Ahmet Muhtar Akıncı tarafından hediye edildi.  Umre ziyareti dolayısı ile programa katılamayan TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez’in malzeme dağıtımı ve ülke sporuna katkıları nedeni ile teşekkür mesajları, TASKK Genel Başkan Yardımcısı Fahrettin Eserdi tarafından, Bakan Kılıç’a iletildi. Bakan Kılıç ve ASKF Başkanları program sonunda hatıra fotoğrafı çektiler.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.