Kadın Futbol Süper Ligi ve 1. Ligi’nde fikstür çekimi yapıldı

Kadın Futbol Süper Ligi grup kura ve fikstür çekimi ile Kadınlar 1. Ligi fikstür çekimi İstanbul Riva TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

07 Ekim 2022, Cum

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

Kura çekimine; TFF Başkan Vekili ve Kadın Futbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Nüket Küçükel Ezberci, TASKK Genel Başkanı ve TFF İcra Kurulu üyesi Ali Düşmez, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Hamit Altıntop, İdil Karademirlidağ Suher, Talat Papatya ve Murat Şahin ile TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, Kadın A Milli Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, U17 Kız Milli Takımı Teknik Direktörü Nazlı Ceylan Demirbağ ve kulüp temsilcileri katıldı.

İki grupta toplam 19 takımın mücadele edeceği Kadın Futbol Süper Ligi'nde yeni sezon, 15-16 Ekim'de oynanacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak. İlk yarının 18 Aralık'ta tamamlanacağı ligde ikinci devre, 8 Ocak 2023'te start alacak. Play-Off müsabakalarının 12 Mart 2023'te başlayacağı Kadın Futbol Süper Ligi'nde final karşılaşması ise 30 Nisan 2023'te oynanacak.

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.