18 Kasım 2019, Pzt>
Genç Milli Takımlar ve Futbol Gelişim Direktörlüğü'nden Sorumlu Milli Takımlar Koordinatörü Oğuz Çetin ile Genç Milli Takımlar Sorumlusu ve Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas'ın büyük önem verdiği bu proje ile, 06- 12 yaş aralığında ilkokul ve ortaöğretim çağında olan kız çocuklarına ulaşılarak, onların futbolla tanışmaları, aktif katılımları ve kadın kulüpleri alt yaş kategorisi takımlarının oyuncu havuzlarının genişletilmesi hedefleniyor. Projenin bir diğer amacı da daha fazla sayıda kadın antrenörün aktif görev alması ve tecrübe kazanmasına katkıda bulunmak.
Kadın antrenörler bu projeyle, bir yandan ilk ve orta dereceli okullarda okul içi çalışmalar ile daha fazla sayıda kız öğrenciye spor kültürünü aşılayarak futbolun içine dahil etmeye çalışırken, bir yandan da Kadınlar 1. Ligi'nde yer alan kulüplerin alt yaş kategorisi takımlarının çalışmalarına destek vererek tecrübe kazanıyor.
2019 - 2020 sezonunda Kadınlar 1. Ligi kulüpleri ile başlatılan çalışmanın önümüzdeki sezonlardan itibaren Kadınlar 2. Ligi ve Kadınlar 3. Ligi kulüpleri ile de gerçekleştirilmesi planlanmakta.
Diğer Haberler
TFF'nin Yeni Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu Oldu
Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Mali ve Seçimli Genel Kurulu'nda İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, TFF Başkanlığı'na seçildi...
TFF 2023-2024 Sezonu U-17 Türkiye Şampiyonasında İstanbul Eroğlu Spor Şampiyon Oldu..
U17 Türkiye Şampiyonası Final Müsabakaları Başlıyor
Türkiye Futbolu 2024-2028 Stratejik Planı'nın Lansman Toplantısı Riva’da Yapıldı..
Türkiye Futbol Federasyonu'nun, futbolun tüm paydaşlarıyla 13 Ocak 2023 tarihinden bu yana sürdürdüğü "The Game Plan" projesi..
Konya Cumhuriyet Stadı’nda Oynanan U-15 Türkiye Şampiyonası Finalinde Ankara Alkula S..
UEFA Regions Cup Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Karmaları Türkiye Birincisi İstanbu..