Kadınlar 3. Ligi Play-Off Müsabakaları Başlıyor

2018-2019 futbol sezonunda bölgesel olarak planlanan ve 15 grupta oynanan Kadınlar 3. Ligi'nde play-off müsabakaları 24 Mart 2019 tarihinde başlayacak.

14 Mart 2019, Per

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

Kadın Futbol Ligleri Müsabakaları Statüsü 32. maddesinde yer alan esaslara göre oynatılması planlanan play-off müsabakalarının 1. turu için 14 Mart 2019 Perşembe günü saat 11.30'da kura çekimi gerçekleştirilecek. Kadın 3. Lig kulüpleri kulüp ismi ile giriş yaparak internet adresinden kura çekimine katılabilecek.

Kura çekimi için tıklayınız..

Müsabakaların oynanacağı tarafsız sahalar Türkiye Futbol Federasyonu'nun bölge müdürlüklerince saptanacak ve ilan edilecek. Gruplarında 1 ve 2. olan takımlar Kadınlar 3. Ligi play-off müsabakası oynamaya hak kazanacak. Play-off ilk turunda grubunda 1. olan takımlar diğer grupların 2. takımları ile kura ile eşleşecekler. (Aynı grupta mücadele eden takımlar Play-Off ilk ve 2. Turunda eşleşmezler)

Play-off 3. turundan itibaren takımlar kura usulüyle grup ve sıralamaya bakılmaksızın eşleşecek,  Play-Off yarı finaline kalan 4 takım çift devre lig usulüne göre mini turnuvalarda yer alacak ve İlk sırayı alan takım Kadınlar 3. Ligi şampiyonu olacak.

İlk 3 sırayı alan takımlar Kadınlar 2. Ligi'nde oynamaya hak kazanacak. Play-off 1. ve 2. eleme müsabakaları TFF tarafından belirlenecek tarafsız sahalarda tek maç eleme usulüne göre oynanacak.  Müsabakaların normal sürelerinin beraberlikle sonuçlanması halinde müsabakalar 15'er dakikalık iki devre halinde uzatılacak. Uzatma süreleri sonunda da beraberlik bozulmazsa kazanan, penaltı vuruşları sonucunda belirlenecek.

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.