Kayseri Karması, UEFA Regions' Cup'taki ilk maçında 3-0 mağlup oldu

Amatör takımlar düzeyinde Avrupa'nın en önemli organizasyonu olan ve Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen UEFA Bölgeler Kupası (UEFA Regions' Cup) grup müsabakalarında ülkemizi temsil eden Kayseri Bölge Karması, 3. Grup'taki ilk maçında Belarus temsilcisi Kolos Cherven'e 3-0 mağlup oldu.

02 Kasım 2022, Çar

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

Beylerbeyi 75. Yıl Stadyumu'ndaki maçta Kolos Cherven'in gollerini 30. dakikada Siarhei Lizunou, 45+1. dakikada Aliaksandr Paliashchuk ve 52. dakikada Mikhail Karatkevich kaydetti. Müsabakayı Plaj Futbolu Milli Takımı Koordinatörü Cem Pamiroğlu ve Bölge Antrenörleri Koordinatörü Nevruz Şerif ile bölge antrenörleri de takip etti. 

UEFA Regions' Cup'ta ülkemizi temsil eden Kayseri Bölge Karması, ikinci maçında 5 Kasım'da saat 13:30'da Finlandiya temsilcisi Tampere, 8 Kasım'da da saat 15:30'da Portekiz temsilcisi Lizbon ile karşı karşıya gelecek.

8 Grup'ta 32 takımın yer aldığı ve 8 grup liderinin finallere katılacağı UEFA Regions' Cup kadrolarında hiç profesyonel olmamış ve profesyonel liglerde oynamamış futbolculardan kurulu takımlar mücadele ediyor. Daha önce kupada ülkemizi 2014-15 sezonunda Ankara Karması, 2016-17 ve 2018-19 sezonlarında da İstanbul Karması temsil etmişti. Üç şampiyonada da finallere yükselen karmalarımız, bronz madalya kazandı.

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.